اعلام دلیلهای گرانی

اعلام دلیلهای گرانی رییس اتاق اصناف ایران اظهار نمود: برمبنای آمار و اطلاعات موجود، عوامل مختلفی همچون افزایش نرخ ارز، عدم تامین کافی کالا خصوصاً کالاهای اساسی، تحریم و … در افزایش قیمت کالا دخیل هستند و تنها باتوجه به مجموعه این عوامل می توان برنامه هایی برای کنترل گرانی ارائه نمود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، به نقل از اتاق اصناف، سعید ممبینی اظهار داشت: باتوجه به سیاست های دولت و شخص رییس جمهور در خصوص اولویت تنظیم بازار و کنترل قیمت ها بعد از واکسیناسیون عمومی، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و برخی از روسای اتاق های اصناف سراسر کشور، در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور یافته و با قائم مقام وزیر در امور تجاری و تعدادی از مدیران این وزارتخانه دیدار و گفت و گو کردند. در این جلسه برنامه ها و اهداف کلی دولت درباب تنظیم بازار اعلام گردید و در مقابل نمایندگان اصناف، مشکلات پیش رو را بیان نمودند.
وی ادامه داد: آنچه مشخص است این که لاجرم با پدیده گرانی مواجه هستیم اما اگر در برنامه ریزی ها عامل گرانی، اصناف تلقی شوند، مسیر اشتباهی را در کنترل این گرانی پیش گرفته ایم. برمبنای آمار و اطلاعات موجود، عوامل مختلفی همچون افزایش نرخ ارز، عدم تامین کافی کالا خصوصاً کالاهای اساسی، تحریم و … در افزایش قیمت کالا دخیل هستند و تنها باتوجه به مجموعه این عوامل می توان برنامه هایی برای کنترل گرانی ارائه نمود.
بگفته رییس اتاق اصناف ایران اصلاح نظام توزیع یکی از راهکارهای موثر در کنترل قیمت خواهد بود. بدین جهت نمایندگان اصناف در این جلسه، ضمن بیان مشکلات، آمادگی خود در همراهی با برنامه های دولت در امتداد اصلاح ساختار اقتصادی خصوصاً با تمرکز بر اصلاح نظام تامین تا توزیع اعلام نمودند.
ممبینی اضافه کرد: همین طور پروژه هایی برای تقویت زیرساخت های نظام توزیع بطور مشترک بین اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درحال بررسی و پیگیری است.
رییس اتاق اصناف ایران ابراز امیدواری کرد که دولت با کسب نظر از بدنه تشکل های صنفی، ایرادات و اشکالات ساختاری که بیشتر در دستگاه های اجرائی دیده می شود را شناسایی کرده و در رفع آن ها تلاش کافی داشته باشد.1400/07/20
10:42:14
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو