مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد

راهی جدید برای واردات کالا به ایران

راهی جدید برای واردات کالا به ایران مستر کار: رییس سازمان توسعه تجارت می گوید با جمع بندی نهایی درباره یک پیشنهاد در کمیته مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی، امکانی جدید برای واردات کالا فراهم گشته است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، آنطور که علی رضا پیمان پاک در صفحه شخصی خود در فضای مجازی خبر داده، از این پس امکان واردات اعتباری کالا در سامانه نیما وجود خواهد داشت.
بر این اساس تجار می توانند با بهره گیری از برات اسنادی مدت دار با سررسید پرداخت سه ماهه نسبت به تامین ارز واردات در قالب بخشنامه ابلاغی اقدام نمایند.
بر اساس بخشنامه ای که بانک مرکزی خطاب به بانکهای عامل زده، در صورت عدم تامین ارز، تمدید سر رسید پرداخت به مدت حداکثر یک ماه منوط به معتبر بودن ثبت سفارش و تمدید گواهی ثبت آماری توسط اداره نظارت ارز این بانک امکان پذیر خواهد بود.
تجار جهت استفاده از این راه حل، باید مدارک کافی را ارایه کنند. ثبت برات اسنادی در سامانه سمتاک و صدور اعلامیه تامین ارز مربوطه، منوط به ارائه اسناد حمل و نقل صادره خواهد بود.
با اعلام رییس سازمان توسعه تجارت، واردکنندگانی که بتوانند مدارک را برمبنای ابلاغیه درخواستی بانک مرکزی ارائه کنند، امکان آنرا خواهند داشت که از این پس به شکل اعتباری نسبت به واردات کالا به ایران اقدام نمایند.
پیمان پاک این را نیز گفته که رییس جمهوری در مسافرت اخیر به قطر بابت مانع زدایی و اقدامات حمایتی، سازمان توسعه تجارت را مورد تقدیر قرار داده و این سازمان برمبنای اهداف در نظر گرفته شده از طرف دولت، اقدامات خود برای توسعه صادرات و تجارت ایران را همچنان در دستور کار خواهد داشت.
منبع:

1400/12/07
21:13:17
244
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , صادرات , كالا , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو