مسترکار - دنیای خودرو
معاون بازرگانی جهاد كشاورزی خوزستان خبر داد:

حل مشکل کمبود روغن در خوزستان تا چند روز آینده

حل مشکل کمبود روغن در خوزستان تا چند روز آینده خوزستان معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه مشکل کمبود روغن خام در کشور و به تبع آن در استان، از عوامل کمبود روغن در استان است، اظهار داشت: هم اکنون روغن در استان ما وجود دارد اما عرضه آن کمتر شده است که این مشکل در چند روز آینده حل خواهد شد.علی رحم کریمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه دلیل عمده کمبود روغن در استان، عدم تخصیص سهمیه روغن خام در فروردین ماه به کارخانجات بوده است، اظهار نمود: هم اکنون در زمینه عرضه روغن کمبود وجود دارد که با هماهنگی های لازم و اختصاص سهمیه به استان، تولید روغن به روال عادی خود باز می گردد و مشکل حل می شود.

وی ضمن اشاره به این که ما ۴ کارخانه تولید روغن در سطح استان داریم که سهمیه روغن خام این کارخانه ها از راه کارخانه های تولیدی روغن در خارج از استان تأمین و دریافت می شود، اضافه کرد: بخش عمده ای از مشکلات استان این است که روغن موردنیاز خویش را از کارخانجات استانهای دیگر وارد می نماییم که روغن با تاخیر وارد استان شد اما هماهنگی های لازم برای رفع این تاخیرات صورت گرفته است تا روغن در زمان مقرر به استان برسد.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: هم اکنون روغن خام در اختیار کارخانه ها قرار گرفته است و تا به استانهای دیگر برسد زمانبر خواهد بود.

کریمی افزود: هم اکنون روغن در استان وجود دارد اما عرضه آن کمتر شده است که این مشکل در چند روز آینده حل خواهد شد.

وی ضمن اشاره به این که هر گونه افزایش قیمت روغن در بازار تخلف است، خاطرنشان کرد: هم اکنون قیمت روغن هیچ تغییری نکرده است و هرگونه افزایش قیمتی در ارتباط با روغن توسط عرضه کننده تخلف به حساب می آید و اگر این مورد گزارش داده شود توسط سازمان جهاد کشاورزی و کلیه دستگاه هایی که در زمینه نظارت بر بازار اقلام اساسی مسئولیت دارند برای متخلفان پرونده تعزیراتی تشکیل و با آنها برخورد می شود.

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در مورد برخورد با متخلفان اظهار نمود: دو نکته در مورد تخلفات بازار وجود دارد. نکته اول این است که افزایش قیمت روغن، تخلف است و دوم این که گزارشاتی داده شده است در خصوص این که فروشندگان، به ازای عرضه روغن کالای دیگری را به مصرف کننده تحمیل می کنند که این مسئله، تخلف است و با آن برخورد می شود.

کریمی با اشاره به اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد روغن خوراکی استان از خارج استان تأمین می شود، اظهار داشت: میزان سهمیه روغن خام موردنیاز استان حدود ۸ هزار تن است و این مساله درحال پیگیری است تا بخش عمده ای از روغن خام را در اختیار کارخانجات استان قرار دهند تا به جای این که از ۱۷ کارخانه در سطح کشور روغن وارد نماییم، سهمیه روغن خام کارخانه های دزفول و بهبهان افزایش یابد و بتوانیم بخش عمده ای از روغن مورد نیاز را درون استان تولید و تأمین نماییم.
1401/02/12
08:20:30
296
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو