مسترکار - دنیای خودرو
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت:

كمبود مواد اولیه محصولات بهداشتی بوسیله واردات تامین می شود

كمبود مواد اولیه محصولات بهداشتی بوسیله واردات تامین می شود به گزارش مستر كار سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: حالا موضوع اصلی تامین مواد اولیه كافی برای تولیدكنندگان است و هر گونه كمبودی بوسیله واردات تامین خواهد شد.


«مهدی صادقی نیاركی» امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه كرد: از سه شنبه هفته گذشته و با بیان وزارت بهداشت، جلسه ای با حضور سخنگوی دولت، وزیر صنعت و مسئولان وزارتخانه با تولیدكنندگان اقلام ضروری مقابله با كرونا">ویروس كرونا انجام شد و هماهنگی های لازم با انجمن ها و تشكل ها برای افزایش تولید انجام شد.
وی گفت: پیشنهادات این جلسه به سازمان غذا و دارو برای چگونگی تامین و توزیع اقلام ارائه شد و امروز نیز با حضور در این سازمان، تشكیل كمیته «تامین و توزیع» در دستور كار قرار گرفت.
این مقام مسوول بیان داشت: اینكه مواد اولیه مورد نیاز برای محصولات ضدعفونی كننده چگونه و در چارچوب چه فرآیندی در اختیار تولیدكنندگان قرار بگیرد، مصارف عمومی و بیمارستانی آنها، همین طور تولید ماسك، لباس، نظارت بر آنها، ظرفیت های تولیدی و غیره در چارچوب تشكیل این كمیته سازماندهی شد و در حوزه تامین و توزیع اقلام نیز این كمیته مسوول است.
وی اشاره كرد: اگر در مواردی نیاز به واردات وجود داشت نیز به موارد مسئولیت این كمیته اضافه می شود.
صادقی نیاركی تصریح كرد: قبل از شیوع كرونا، واحدهای تولیدكننده الكل طبی با ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت كار می كردند، اما حالا با توان كامل تولید می كنند.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت در عین حال اظهار داشت: در روزها و هفته های گذشته با مصرف بالای الكل در سطح جامعه مواجه شدیم و شاید كمبودهایی وجود داشت، اما به مرور و با اضافه شدن تولیدات جدید شركت ها در چند روز آینده شرایط پایداری را در این عرصه تجربه خواهیم كرد و مصرف نرمال می شود.
وی بیان كرد: در موضوع شوینده ها، مشكلی وجود ندارد و واحدهای مختلف با همه توان پای كار هستند و اعلام نموده اند كه تا اختتام فروردین ماه افزایش قیمتی نخواهند داشت، همین طور این واحدها صادرات محصولات خودرا بسیار محدود كرده اند.
صادقی نیاركی یادآوری كرد: در این عرصه سه برابر نیاز كشور ظرفیت وجود دارد، اما باید مواد اولیه مورد نیاز در اختیارشان قرار بگیرد كه دراین زمینه وزارت صنعت همه تلاش خودرا برای تامین نهاده ها همچون مواد شیمیایی و غیره انجام خواهد داد.
وی افزود: در حوزه تجهیزات پزشكی نیز وزارت صنعت در كنار سازمان غذا و دارو به موضوع نظارت خواهد پرداخت، هر چند مشكلاتی در این عرصه وجود دارد.
این مسوول وزارت صنعت افزود: مقرر شده تا زمان عادی شدن شرایط، جلسات كمیته یاد شده بطور متناوب یك روز در بین ادامه یابد و هر گونه مشكل و كمبود احتمالی به این كمیته ارجاع شود.
وی آگهی داد: بدترین چیز در این شرایط اجحاف در حق عامه مردم و جامعه است و با متخلفان بوسیله ابزارهای قانونی اشدّ برخورد صورت خواهد گرفت.
بررسی های ایرنا حاكی از تلاش همه دست اندركارن امر در سراسر كشور برای تامین اقلام و مایحتاج مصرفی مردم برای پیش گیری از شیوع بیشتر كرونا">ویروس كرونا است.
پیشتر مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران اعلام نموده بود: بمنظور پیش گیری از شیوع كرونا">ویروس كرونا و تامین لوازم بهداشتی مورد نیاز مردم و مراكز درمانی، ظرفیت همه كارخانجات تولید كننده محصولات شوینده و ضدعفونی كننده استان تهران افزایش یافت.
همچنین تولید كنندگان محصولات بهداشتی و شوینده ورامین با افزایش ظرفیت تولید و سه شیفت كردن فعالیت خود، نیاز مواد مورد نیاز مردم در پیش گیری از شیوع كرونا">ویروس كرونا را تامین می كنند.
شركت تولیدی سینره باتوجه به شیوع كرونا">ویروس كرونا در بعضی از استان های كشور برای تولید ژل ضد عفونی اعلام آمادگی كرده و ارسال تولیدات خود به سایر استانها را آغاز نموده است.
مدیر غذا و دارو سازمان منطقه آزاد ارس نیز از مساعدت سازمان غذا و دارو برای تولید سریع ژل و محلول های پاك كننده و شستشوی دست آگاهی داده و اظهار داشته بود: بر این اساس برای واحدهای تولیدی ژل و محلول های پاك كننده و شستشوی دست در صورت وجود ادعای مشترك پاك كنندگی و ضدعفونی كنندگی دست، مجوز تولید موقت سه ماهه صادر می شود.
در روزهای گذشته، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: هم اكنون در هر شیفت ۱۰۰ هزار محلول و ۳۵ هزار ژل در حال تولید است و تا رفع نیاز مردم تولید ادامه خواهد داشت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز نیز اعلام نموده بود: مجوز ۲ خط تولید ژل و محلول ضدعفونی كننده در اهواز صادر شد كه خط تولید محلول ضدعفونی كننده روز چهارشنبه گذشته وارد مدار شد و خط ژل ضد عفونی كننده پنجشنبه هشتم اسفند شروع به كار كرد.
كرونا">ویروس كرونا كه رسما كووید – ۱۹ نام دارد، اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا كنون به حدود ۵۰ كشور سرایت كرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام نماید.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، آمار ابتلای قطعی به كرونا">ویروس كرونا در ایران تا ظهر جمعه (نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است همچنین۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند.منبع:

1398/12/11
20:58:51
3344
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو