مسترکار - دنیای خودرو

ربات ها در شرق اروپا جایگزین نیروی كار می شوند

ربات ها در شرق اروپا جایگزین نیروی كار می شوند مستر كار: كارخانه های واقع در كشورهای شرق اروپا به استفاده از ربات بجای نیروی كار انسانی روی آورده اند.


به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، مالكان كارخانه های این منطقه از مجارستان گرفته تا جمهوری چك و لهستان، حدودا چاره دیگری ندارند اگر بخواهند در عرصه رقابت باقی بمانند، باید در زمینه اتوماتیك كردن پروسه تولید سرمایه گذاری كنند.
تولید در این منطقه از زمان گسترش اتحادیه اروپا به شرق در اواسط سال های ۲۰۰۰ رونق یافته، اما رشد اقتصادی اخیر به كمبود كارگر و افزایش دستمزدها منجر گردیده است.
« زولتان لاسزلو » رئیس اتحادیه كارگران مجارستان اظهار داشت: می توانیم شاهد باشیم كه نیروی كار انسانی با ماشین و هوش مصنوعی جایگزین می گردد.
وی ادامه داد: این مساله فقط به بخش خودرو محدود نمی گردد، بلكه صنایع فولاد و ماشین آلات را نیز دربر می گیرد.
در همین حال، آمار استخدام در این منطقه نشان از این دارد كه شاید صنایع این بخش از اروپا در نقطه عطف قرار گرفته باشد.
بااینكه بخش اقتصادی مجارستان در سال قبل حدودا پنج درصد رشد داشت و سرمایه گذاری در بخش تولید به سریعترین زمان در طول سه سال قبل رسید، اما این بخش نزدیك به ۲۳ هزار نیروی كاری را از دست داد.
آمار رسیده از جمهوری چك نیز كاهش حدودا یك هزار نفری در نیروی كار تولیدی را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ نشان می دهد؛ وضعیتی كه نمایانگر كاهش استخدام در این بخش برای نخستی بار از سال ۲۰۱۳ در یك سال كامل است.
همین طور افزایش ۱۰ درصدی دستمزدهای سالیانه در جمهوری چك، لهستان و مجارستان، بسیار بیش از دیگر كشورهای غربی است و اینگونه تخمین زده می شود كه نزدیك به پنج رصد از مشاغل مجارستان در یك دهه آینده با سیستم های خودكار جایگزین خواهد شد.
اما این تنها بخش تولید نیست كه به سیستم خودكار روی می آورد، بلكه بعنوان نمونه شعبه شركت بیمه « آلیانز » در مجارستان نیز پردازش اطلاعات خودرا خودكار می كند تا هزینه های ناشی از دستمزدها را جبران كند.
بر طبق این گزارش، فدراسیون بین المللی رباتیك انتظار دارد فروش روبات در اقتصادهای بزرگ شرق اروپا تا سال ۲۰۲۲ افزایش یابد.
2023منبع:

1398/12/20
18:06:15
3760
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو