مسترکار - دنیای خودرو
رضا رحمانی:

نباید در روند تامین كالاهای ضروری مورد نیاز مردم خللی ایجاد شود

نباید در روند تامین كالاهای ضروری مورد نیاز مردم خللی ایجاد شود به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه كه به صورت ویدیو كنفرانس برگزار شد، اشاره كرد: تولید، تامین، توزیع و لجستیك ارزاق عمومی مردم در هیچ شرایطی تعطیل بردار نیست و حتی در صورت وجود برخی محدودیت ها، نباید در روند تامین كالاهای ضروری مورد نیاز مردم خللی ایجاد شود.


به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت «رضا رحمانی» اضافه كرد: باید همه ظرفیت های موجود را برای عبور از شرایط خاص این روزهای كشور بسیج نماییم و وزارت صنعت با همه توان خود در كنار سایر عوامل دخیل در مقابله با این بیماری منحوس قرار دارد.
وی اظهار داشت: همسو با زحمتكشان فعال در حوزه بهداشت و درمان، اركان مختلف تولیدی، صنعتی و صنفی نیز با وجود همه محدودیت ها، به صورت شبانه روزی تلاش خودرا وقف تولید و تامین حداكثری نیازهای كشور به ملزومات و محصولات بهداشتی كرده اند و با همه وجود پای كار هستند تا بتوانند قسمتی از دغدغه های مردم را در این بخش كاهش دهند.
رحمانی، همین طور با بررسی روند جاری امور در وزارت صنعت طی چند روز گذشته، دستوراتی ویژه درباب افزایش تولید، تامین و توزیع مناسب كالاهای اساسی، مایحتاج ضروری مردم و اقلام بهداشتی در رابطه با كرونا صادر كرد.
وزیر صنعت همین طور دستوراتی درباب افزایش تولیدات و تامین ملزومات و محصولات بهداشتی در رابطه با بیماری كرونا صادر كرد و خطاب به مدیران این حوزه، اظهار داشت: برمبنای آمار منتشره از طرف رئیس بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران، تولیدات صنعتی كشور در سه ماه سوم امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل، با رشدی ۶.۲ درصد روبه رو شده و این نشان دهنده سمت و سوی درست برنامه های بخش صنعت و تولید كشور از شروع امسال است و لزوم دارد روند موجود تداوم یابد.
رحمانی اشاره كرد: در این شرایط ضمن تداوم آرامش بازار، باید روی تامین كالاهای بهداشتی تمركز ویژه ای داشته باشیم و افزایش بیش از هشت برابری تولیدات این اقلام، باز هم جای تقویت بیش از پیش دارد.
وی افزود: با توجه به این كه بیش از ۱۵۰ واحد تولیدی، مجوز موقت برای تولید فرآورده های ژل و انواع محلول های ضدعفونی كننده را دریافت كرده اند، نظارت دقیق بر عملكرد این واحدها لازم است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش تولیدات روزانه ماسك در بخش صنعتی كشور از ۶۰ هزار عدد به بیش از ۸۰۰ هزار عدد، اشاره كرد: باید روند فعالسازی همه ظرفیت های صنفی و بسیج اصناف در این بخش تسریع شود.
رحمانی، تصمیم اتخاذ شده درباب عرضه مازاد تولیدات بهداشتی در سایر شبكه های توزیعی كشور را مناسب توصیف و اشاره كرد: باید سطح نظارت بیش از ۱۳۰ بازرس مقیم در واحدهای تولیدی محصولات بهداشتی ارتقا دهیم و آمار تولیدات به صورت روزانه و به دقت مورد رصد قرار گیرد.
او همینطور با اشاره به برگزاری جلسات فوق العاده ستاد تنظیم بازار كشور اظهار داشت: لزوم دارد هماهنگی های لازم با همه دستگاه های دولتی و حتی بخش خصوصی صورت گیرد تا در روزهای پیش روی حضور فعالانه خودرا حتی به صورت شیفتی تداوم ببخشند تا هیچگونه اختلالی در روند كاری فعالان اقتصادی ایجاد نشود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت كنترل و نظارت بر بازار در این ایام، اشاره كرد: یكی از آثار مهم این اقدام، ایجاد اطمینان خاطر برای مردم كشور است و مقدمات مشاركت سازنده آنها در حفظ تعادل موجود در بازار را بیش از این فرآهم می آورد.منبع:

1398/12/29
15:53:17
3268
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو