مسترکار - دنیای خودرو
سال جهش تولید،

برنامه های شركت ملی مس برای جهش تولید در سال۹۹

برنامه های شركت ملی مس برای جهش تولید در سال۹۹ مستر كار: بگفته مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران، این شركت در سال قبل در امتداد فراهم كردن بستر برای تولید بیشتر و سرمایه گذاری فعالیت نموده كه در نتیجه دستاوردهای در سال قبل و برنامه ریزی های صورت گرفته برای امسال، جهش تولید را در سال 1399 رقم خواهیم زد.


اردشیر سعدمحمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه تمامی برنامه ریزی ها در شركت مس در سال ۱۳۹۸ بر اساس خلق ركوردهای خوب در عرصه تولید بوده تا رونق تولید محقق شود، اظهار نمود: در سال قبل برای فراهم كردن زمینه های تولید بیشتر، اقدامات و سرمایه گذاری های خوبی در زمینه تعریف طرح های توسعه ای جدید و سرعت بخشی به پیشبرد پروژه های معدنی مس انجام شد تا در آینده نزدیك شاهد جهش تولید در شركت مس باشیم.
مدیرعامل شركت ملی مس ایران با تاكید بر توجیه اقتصادی داشتن سرمایه گذاری در صنعت مس، اشاره كرد: توسعه در شركت مس برای جهش و افزایش تولید تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود. در سال قبل تلاش شد تا پروژه ها با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشد. بر همین اساس، توانسته ایم بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح توسعه ای را در سال ۱۳۹۸ به پایان برسانیم.
وی اضافه كرد: طرح افزایش ظرفیت ذوب خاتون آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن همچون مهمترین طرح های توسعه ای بود كه در سال قبل ظرف مدت كوتاهی و با تاكید بر توان داخلی عملیاتی شد. با بهره برداری از این طرح، ظرفیت ذوب در شركت مس برای نخستین بار به ۴۰۰ هزار تن مس آندی رسید. همین طور در سال ۱۳۹۸ واحد تولید اسیدسولفوریك سرچشمه با اهداف كاملاً زیست محیطی راه اندازی و راه اندازی شد. واحد تولید اسیدسولفوریك خاتون آباد نیز در مراحل پایانی قرار دارد كه امسال به بهره برداری خواهد شد.
مدیرعامل شركت مس با اشاره به اینكه برنامه شركت در سال ۱۳۹۹ سرعت بخشی به طرح توسعه درآلو استان كرمان است، اظهار نمود: تمام تلاش خودرا خواهیم كرد تا این پروژه كه ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن كنسانتره مس را خواهد داشت امسال وارد مدار تولید شود. این پروژه به تنهایی بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان به گردش مالی شركت مس اضافه خواهدنمود. همین طور طرح های جدید برای راه اندازی كارخانه های كنسانتره فاز دو میدوك در شهر بابك، فاز سه سرچشمه و راه اندازی كارخانه فرآوری سرباره ها در سرچشمه در دستور كار قرار دارد تا حجم قابل توجهی از سرباره هایی كه دپو شده بعنوان خوراك برای تولید استفاده گردد.
سعدمحمدی، افزایش ۲۳۰۰ میلیارد تومانی سرمایه شركت مس را از دیگر اقدامات مهم شركت مس در سال ۱۳۹۸ دانست و اظهار داشت: در شرایط فعلی بهترین و سهل الوصول ترین و كم هزینه ترین راه تامین مالی برای توسعه افزایش سرمایه است. با این اقدام سرمایه شركت مس بطور رسمی به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید كه بیان كننده این است كه شركت مس امسال كه مزین به نام «جهش تولید» از طرف مقام معظم رهبری شده است با اطمینان خاطر بیشتری در امتداد سرعت بخشی به طرح های توسعه و افزایش تولید گام برخواهد داشت.
منبع:

1399/01/02
23:17:03
3124
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو