مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت:

كشور نیازمند تولید مبتنی بر مزیت نسبی با رویكرد صادراتی است

كشور نیازمند تولید مبتنی بر مزیت نسبی با رویكرد صادراتی است به گزارش مستر كار معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: كشور نیازمند تولید مبتنی بر مزیت نسبی با رویكرد صادراتی است و در همین راستا صنایع اولویت دار و پیشران و همینطور صنایع اشباع شده، شناسایی و مشخص شده است.به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، "سعید زرندی" اضافه كرد: صنایع پیشران برپایه برخی معیارها همچون صادراتی بودن، سهم در ارزش افزوده، داخلی سازی و غیره استخراج شده كه این صنایع قادرند بیشترین تحرك را در طول زنجیره قبل و بعد خود ایجاد كنند.

وی توضیح داد: از راه تزریق منابع مالی به این فعالیت ها، بیشترین تحرك در طول زنجیره ایجاد خواهد شد، همینطور به علت در نظر گرفتن شاخص صادراتی بودن، بیشترین ارزآوری در میان فعالیت ها را ایجاد خواهند كرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تصریح كرد: در سال ۹۹ تمركز بیشتری بر روی این صنایع خواهیم داشت و همه سازمان های تابعه و سازمان های استانی این سیاست را دنبال خواهند كرد و سرمایه گذاران را به این سو سوق خواهیم داد.

وی تصریح كرد: در معرفی به صندوق توسعه ملی و بانك ها هم این صنایع را در اولویت اصلی قرار خواهیم داد.

زرندی افزود: زنجیره های ارزش این تولیدات را دنبال می نماییم و در تلاشیم شركت های دانش بنیان را به سمت این صنایع هدایت نماییم تا مبحث نوآوری در این بخش دنبال شود.

این مسوول اظهار داشت: هدف گذاری نهایی كشور، تولید مبتنی بر مزیت نسبی با رویكرد صادرات گرا است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، همینطور در مورد شناسایی و معرفی صنایع اشباع خاطرنشان كرد: پیرو سیاست های توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت، ظرفیت های تولیدی و خدماتی زیادی در سرتاسر كشور بوجود آمده است و با وجود سفارش های انجام شده، در بعضی از رشته فعالیت ها، ظرفیت های ایجادشده از نیاز كشور بیشتر است كه سبب شده تا برخی واحدها در حداكثر ظرفیت خود فعالیت نكنند.

وی بیان داشت: گرچه توسعه صادرات می تواند رافع این مشكل باشد، اما نوع محصولات و نداشتن صرفه و پتانسیل صادرات، كیفیت محصولات تولیدی، رقابت در بازارها و غیره از موانع عملیاتی شدن این مهم می باشد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه كرد: از آنجائیكه صرف بهینه منابع برای سرمایه گذاری های جدید بسیار حائز اهمیت می باشد، با همكاری تشكل های بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن و تجارت و معاونت های تخصصی و سازمان های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیتهایی كه به این علل اشباع بوده و دارای ریسك سرمایه گذاری بالا هستند، شناسایی و اطلاع رسانی شده است.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاری در این حوزه سفارش نمی گردد، البته سرمایه گذاری در این صنایع فقط با هدف صادرات قابل قبول بوده و مورد تأیید است.منبع:

1399/01/13
21:36:00
3097
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو