مسترکار - دنیای خودرو
مدیر حفظ نباتات استان خبر داد:

نیاز به اعتبار دو میلیاردی برای مبارزه با آفت ملخ درخراسان شمالی

نیاز به اعتبار دو میلیاردی برای مبارزه با آفت ملخ درخراسان شمالی مستر كار: خراسان شمالی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی خراسان شمالی از نیاز به اعتبار دو میلیارد تومانی بمنظور مبارزه با آفت ملخ در این استان آگاهی داد.


رضایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه سم برای مبارزه با آفات كشاورزی در این استان به اندازه كافی وجود دارد، اظهار داشت: اما هم اكنون این حوزه با كمبود نقدینگی برای تعمیر سمپاش ها، خرید قطعات سمپاش ها و پرداخت هزینه كارگری جهت انجام سمپاشی مواجه هستیم.
وی اضافه كرد: حدود شش ماه گذشته مكاتبه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بمنظور تامین اعتبار مذكور انجام شده است و الان اعتباری جهت انجام مبارزه با آفتی همچون ملخ نداریم.
رضایی به شیوع ویروس كرونا نیز اظهاركرد: در سال های گذشته كشاورزان نیز در مبارزه با آفات كشاورزی مشاركت داشته اند اما شیوع این ویروس بر مشاركت كشاورزان نیز تاثیرگذاشته است.
وی تاكیدكرد: در صورت كاهش مشاركت كشاورزان، انجام مبارزه با آفات نیز به سختی صورت خواهد گرفت.
این مقام مسئول با اعلان اینكه با گرم شدن دمای هوا و وجود رطوبت ملخ ها آغاز به طغیان خواهند كرد، اظهار داشت: 95 درصد از ملخ ها در مراتع تخم گذاری می كنند و از اسفندماه سال قبل شاهد تفریخ توده ملخ ها در استان بوده ایم.
وی با اشاره به اینكه حدود سه سال است كه شاهد فعالیت ملخ ها با گرم شدن دمای هوا در مزارع استان بوده ایم و در سال قبل میزان مبارزه مقابل این آفت به حدود هفت هزار هكتار رسید، اضافه كرد: هم اكنون رطوبت به اندازه كافی وجود دارد و با گرم شدن دما هوا شاهد وجود كانون های ملخ در شهرستان های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان، راز و جرگلان و فراوج خواهیم بود.
منبع:

1399/01/23
20:24:51
3319
5.0 از 5
تگهای خبر: قطعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو