مسترکار - دنیای خودرو

خسارت ۳۸ میلیاردی سرمای بهاره به كشاورزی ساوه

خسارت ۳۸ میلیاردی سرمای بهاره به كشاورزی ساوه به گزارش مستر كار مركزی معاون فنی و اجرایی جهادكشاورزی ساوه از بروز خسارت ۳۸ میلیارد تومانی به باغات و مزارع این شهرستان به دنبال سرمازدگی بهاره اطلاع داد.


محمودرضا خلیلی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بارندگی های چند روزه اخیر در ساوه در فصل مناسبی از مرحله داشت محصولات كشاورزی رخ داده كه سبب افزایش عملكرد محصولات كشاورزی می شود، اما سرمازدگی محصولات ناشی از برودت هوا و تگرگ، خساراتی را به بخش كشاورزی در حوزه باغی و زراعی تحمیل كرد.
وی با اشاره به اینكه ۹ هزار هكتار از اراضی شهرستان متحمل خسارتی بین ۴۰ الی ۵۰ درصد شده است، اظهار داشت: از این میزان هشت هزار هكتار اراضی جو و هزار هكتار اراضی گندم بوده است.
وی اظهار داشت: سرما و برف سبب خوابیدن ساقه محصولات زراعی مانند جو و گندم شده است و در مزارع گندم به علت اینكه محصول تولیدی به مرحله خوشه زدن نرسیده، شدت خسارت بسیار كمتر از محصول جو است.
این مقام مسئول در جهادكشاورزی ساوه در ادامه اظهار داشت: سرمای بهاره ناشی از بارش به صورت برف و تگرگ به ۳۰۰ هكتار از محصولات سردرختی باغی و گردو و بادام در بخش نوبران به ۲۵ درصد محصول خسارت وارده كرده است.
وی بیان نمود: میزان برودت و دمای سرمازدگی ۲۱ فروردین ماه سالجاری در بعضی نقاط شهرستان ساوه واقع در بخش نوبران به منفی ۶ درجه كاهش یافته بود كه منجر به بروز پدیده سرمازدگی شد.
خلیلی اضافه كرد: با وجود اینكه پیشبینی شده بود كه احتمال سرمازدگی باغات انار هم وجود خواهد داشت، اما خوشبختانه بعد از بررسی های كارشناسی مشكل خاصی برای انارستان این شهر بوجود نیامده و یاقوت سرح ساوه تابحال از سرمای بهاره در امان بوده است.1399/01/25
16:13:11
2918
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو