مسترکار - دنیای خودرو

دلار مانع صعود طلا شد

دلار مانع صعود طلا شد به گزارش مستر كار قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی به دنبال رشد ارزش دلار و سودگیری سرمایه گذاران، اندكی كاهش پیدا كرد اما نگرانی های اقتصادی افت قیمت این فلز پرارزش را محدود كرد.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۷۱۴ دلار و ۵۵ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۴۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

آوتار ساندو، مدیر ارشد بخش كالا در شركت "فیلیپ فیوچرز" درباره وضعیت بازار اظهار داشت: سودگیری زیادی انجام شده اما روند صعودی طلا تغییری نكرده است. اگر به وضعیت كلی نگاه شود، آمار اقتصادی بد هستند كه به معنای اجرای دور بیشتری از تدابیر محرك مالی است و بانك های مركزی بطور قطع نرخهای بهره را در چنین شرایطی پایین نگه می دارند.

جدیدترین آمار منتشره نشان داد كه خرده فروشی آمریكا در مارس كاهش پیدا كرد و تولید كارخانه های این كشور بیشترین كاهش را از سال ۱۹۴۶ داشت و نگرانیها را نسبت به رشد منفی اقتصاد آمریكا در سه ماهه اول برانگیخت. اعتماد تجاری ژاپن هم در آوریل به پایینترین حد خود در یك دهه اخیر سقوط كرد و خرده فروشی انگلیس در دو هفته اول قرنطینه بیشتر از یك چهارم كاهش پیدا كرد.

بسیاری از كشورها و بانك های مركزی برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع كرونا به اجرای تدابیر محرك مالی و اقتصادی پرداخته اند كه اقدامات مذكور از افزایش قیمت طلا حمایت می كنند. كاهش نرخهای بهره هم هزینه نگهداری طلا را كمتر كرده و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش می افزاید.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام جهان سقوط كردند در حالیكه دلار و اوراق قرضه رشد چشم گیر خویش را بعد از انتشار آمار اقتصادی نامطلوب آمریكا حفظ كردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۶ درصد افزایش، به ۲۲۱۴ دلار و ۴۸ سنت صعود كرد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۷۷۶ دلار و ۶۷ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد كاهش، ۱۵ دلار و ۳۶ سنت معامله شد.
1399/01/28
13:52:18
3041
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو