مسترکار - دنیای خودرو
عضو اتاق بازرگانی ایران:

در سایه كرونا، قیمت ها رو به افزایش است

در سایه كرونا، قیمت ها رو به افزایش است به گزارش مستر كار عضو اتاق بازرگانی ایران می گوید با سودجویی برخی تأمین كنندگان كالا، قیمت خیلی از كالاها در هفته های گذشته رو به افزایش گذاشته است.


خسرو فروغان گران سایه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز اقتصاد ایران در یك دو راهی مهم قرار دارد. یا دولت باید اعلام نماید با پشتیبانی از تمامی فعالان اقتصادی، كشور را تا زمان از بین رفتن خطر كرونا، تعطیل نگه می دارد یا با پذیرش ریسك بیماری، مجوز فعالیت برخی اصناف صادر شود. در چنین فضایی مدیریت درست فاصله گذاری و پیشگیری از خطرناك شدن فعالیت اصناف، بسیار دشوار خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه انتشار كرونا بر خیلی از مشاغل و افراد تأثیر جدی گذاشته است، اظهار داشت: در چنین فضایی اولین گروهی كه صدمه می بیند، اقشار كم درآمد جامعه هستند كه هم منبع درآمد ثابتی ندارند و هم پس اندازشان در حدی نیست كه چند ماه گذران زندگی كنند. جدای از آن خیلی از اصناف كوچك با عنایت به تعطیلات اخیر، صدمه دیده اند. از بین رفتن درآمد، سررسید بدهی ها و اجاره ها بخشی از مشكلات این گروه هاست.
عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه یكی دیگر از مشكلاتی كه در هفته های گذشته با آن مواجه بودیم، افزایش قیمت بعضی از كالاهاست، بیان نمود: در شرایطی كه اقتصاد كشور تعطیل بوده معلوم نیست چگونه قیمت خیلی از كالاها رو به افزایش است؟ متاسفانه بعضی از سودجویان كه توزیع كننده كلان كالا هستند نسبت به این افزایش قیمت اقدام نموده اند كه این مورد چه برای واحدهای صنفی و چه برای مصرف كننده نهایی مشكل آفرین خواهد شد.
فروغان گران سایه افزود: در كنار آن برخی اینگونه تحلیل كرده اند كه با افزایش نسبی قیمت دلار و محدود شدن تجارت بین المللی، دسترسی به كالا در ماه های آینده دشوار خواهد شد و ازاین رو نسبت به بالا بردن قیمت كالاهایشان اقدام نموده اند. در این بستر نظارت بر قیمت ها و پیشگیری از سودجویی اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.
وی تصریح كرد: متاسفانه در اقتصاد ایران، برنامه ریزی كلان و بلندمدتی وجود ندارد و همین مساله سبب می شود در زمان شكل گیری بحرانی مانند كرونا، نوعی سرگیجه در سیاست ها دیده شود. در صورتیكه بهترین گزینه های موجود برای عبور از دوران كرونا در دستور كار قرار نگیرد، در آینده خیلی از فعالان اقتصادی با مشكل جدی مواجه می شوند.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، بعد از دستور به تعطیلی اصناف در فروردین ماه، دولت از ۲۳ فروردین در سرتاسر كشور و از ۳۰ فروردین در تهران به برخی اصناف كم خطر اجازه از سرگیری فعالیت هایشان را داد.
از امروز مجوز فعالیت پاساژها هم در ساعاتی محدود صادر گردیده است.1399/02/02
13:21:30
2779
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تور , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو