مسترکار - دنیای خودرو
در آیین بهره برداری از طرح های ملی جنوب فارس

رئیس جمهوری: برجام زمینه ساز تحول در صنعت شد

رئیس جمهوری: برجام زمینه ساز تحول در صنعت شد به گزارش مستر كار رئیس جمهوری اظهار داشت: تحولاتی كه از سال 94 در صنایع بالادستی و پایین دستی شاهد می باشیم، رهاورد شرایطی است كه برجام زمینه ساز آن شد.


حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در مراسم افتتاح طرح های ملی صنعتی، زیربنایی، ورزشی، درمانی و فرودگاهی جنوب استان فارس واقع در شهرستان لامرد که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به آثار برجام در صنایع بالادستی و پایین دستی اظهار داشت: گاهی مردم ما، همه آثار برجام را نمی دانند، خیلی مهمست که مردم بدانند در نفت، گاز و صنایع معدنی چه اتفاقاتی افتاده است.
رییس قوه مجریه اضافه کرد: تحولاتی که از سال ۹۴ در این صنایع می بینیم، شرایطی است که برجام ایجاد کرده است؛ یکی از این صنایع، کارخانه آلومینیوم جنوب لامرد است که توافق برجام موجب شد در آخر سال ۹۴ این پروژه فعال شود.
روحانی با تشکر از زحمات و کوشش های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: صنایع معدنی ما پس از تحریم شدید در سال ۹۷ با مشکلاتی مواجه گردید که شخص وزیر و وزارت صنعت، معدن و تجارت کار بزرگی را دراین زمینه انجام دادند به جهت اینکه فعالیت واحدهای تولیدی کشور متوقف نشود.
وی با اشاره به بهره برداری از فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در این آیین افزود: این واحد صنعتی در یک زمان نسبتا کوتاهی به تولید رسیده و این سرمشق بسیار خوبی است، تلاش بخش خصوصی، شرکت غدیر، ایمیدرو و کنسرسیوم بانک ها دراین زمینه مهم بوده است.
رییس قوه مجریه اظهار داشت: البته چون لامرد شهر زادگاه وزیر اطلاعات است، ایشان نیز در سریعتر به نتیجه رسیدن این پروژه کمک کرده است.
روحانی اضافه کرد: در مجموع کار بزرگی در اجرای این پروژه صورت گرفته است، در این دولت در سال ۹۴ این پروژه کلنگ زنی شده و امروز پس از چهار سال افتتاح می شود.
افزایش دو برابری تولید آلومینیوم کشور در دولت تدبیر و امید
رییس جمهوری با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در این آیین از رشد فاکتورهای حوزه صنعت کشور افزود: با بهره برداری کامل از این مجتمع که امیدواریم تا اختتام امسال محقق شود، تولید آلومینیوم کشور به دو برابر افزایش می یابد و این مساله مهم، یکی از افتخارهای دولت تدبیر و امید است که تولید آلومینیوم را ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
به گفته وی، ۷۲ درصد افزایش تولید در این صنعت مربوط به کارخانه آلومینیوم جنوب لامرد است که امروز فاز نخست آن راه اندازی شد.
وی افزود: این طرح، یک پروژه یک میلیارد دلاری است که امروز فاز نخست آن افتتاح می شود؛ امیدوارم قدم های بعدی در این پروژه برداشته شود و تا اختتام امسال بتوانیم به تولید کامل برسیم.
رییس قوه مجریه همین طور از همه مهندسان و کارگرانی که در مجتمع بزرگ و عظیم آلومینیوم جنوب فعالیت می نمایند، تشکر کرد و اظهار داشت: این افراد با وجود کرونا با درنظر گرفتن همه پروتکل های بهداشتی به کار خود مشغول هستند.
روحانی با اعلان اینکه امیدواریم روز به روز شاهد تحولات بزرگ در صنایع معدنی باشیم، اضافه کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت آمار بسیار امیدوارکننده ای را ارائه کرد که در فولاد دهمین کشور تولید کننده و در مس پانزدهمین کشور و در آلومینیوم رتبه چهاردهم هستیم که این بسیار حائز اهمیت می باشد.
یک سفر به استان فارس، بدهکار هستیم
رییس جمهوری همین طور به پیش بینی و برنامه ریزی قبلی برای سفر به استان فارس در ماه های پایانی سال ۹۸ اظهار داشت: قرار بود دی ماه پارینه سفری به استان فارس داشته باشیم و در لامرد خدمت مردم برسیم و از نزدیک با مردم دیدار نماییم که به دلایلی به بهمن ماه و سپس به اسفند تغییر یافت که از اسفند گرفتار کرونا شدیم.
روحانی با بیان این که یک سفر به استان فارس بدهکار هستیم، اضافه کرد: امیدوارم در فرصت های آینده بتوانیم خدمت این مردم باشیم و با آنها دیدار داشته باشیم.
ارتقای دو برابری زیرساخت های ورزشی فارس، افتخار است
رییس جمهوری همین طور بعد از ارائه گزارش وزیر ورزش و جوانان در زمان افتتاح ویدیوکنفرانس مجتمع ورزشی سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در لامردگفت: اقدام بسیار ارزشمندی انجام گرفته است و برای مردم ما خوشحال کننده است که خادمنان مردم در طول هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید، فضای ورزشی را در فارس به بیش از دو برابر توسعه داده اند.
روحانی اضافه کرد: یک میلیون و ۳۹۰ هزار مترمربع به فضای ورزشی استان فارس اضافه شده و این افتخاری برای دولت می باشد که این خدمت برزگ را برای همه ورزشکاران، مردم و جوانان انجام داده است.
وی با اشاره به بهره برداری از ورزشگاه پارس شیراز بعنوان یکی از انتظارات دیرین مردم استان در سه سال گذشته، اظهار داشت: در آستانه افتتاح قرار گرفتن سالن سرپوشیده ۶ هزار نفره شیراز نیز حائز اهمیت دارد و قدم مهمی است.
رییس قوه مجریه با تشکر از کارهای وزارت نفت در حوزه اجتماعی اظهار داشت: همیشه به وزارت نفت تاکید کرده بودیم که در اطراف جاهایی که فعال است خدمات اجتماعی را نیز انجام دهد که پروژه امروز یکی از خدمات اجتماعی این وزارتخانه است.
سردار سلیمانی، قهرمان بزرگ کشور و تاریخ است
روحانی همین طور با اشاره به نامگذاری مجتمع ورزشی لامرد به نام شهید سلیمانی اضافه کرد: خوشحالم این مجتمع ورزشی به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است، این شهید قهرمان بزرگ کشور و تاریخ ما بوده و هرکجا که قهرمان پرور است مناسب می باشد نامی از قهرمانان بزرگ تاریخی ما داشته باشد.
وی افزود: شهید سلیمانی از قهرمانان بزرگ تاریخ دفاع کشور ما است که در این آیین به روح او درود می فرستیم، با نامگذاری این مجتمع به نام شهید سلیمانی، یاد و نام آن شهید بزرگ داشته می شود.
تبریک موفقیت سپاه در پرتاب ماهواره
رییس شورای عالی امنیت ملی ایران همین طور به اقدامات اخیر سپاه پاسداران در پرتاب ماهواره اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش اخیر سپاه پاسداران برای پرتاب ماهواره برای مردم عزیز ما مبارک است و نشان باارزش بودن همه کوشش های پیگیر در این شرایط دشوار است.
روحانی اضافه کرد: ما به دنیا نشان داده ایم که با وجود کرونا و به رغم سختی و مشکلات اقتصادی که مردم دارند، کارهای تولیدی و سازندگی در کشور ادامه پیدا می کند و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید امسال در عمل به سال جهش تولید در عمل بدیل شود.
بهره برداری از هشت هزار تخت بیمارستانی جدید تا اختتام امسال
رییس جمهوری همین طور در زمان صدور دستور افتتاح بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی حاج محمود حاج حیدر لامرد با تشکر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مردم بسیار عالی استان فارس و منطقه لامرد اظهار داشت: افتتاح این بیمارستان از چند نظر مهم می باشد، یکی اینکه این بیمارستان با کمک دولت و خیرین ساخته شده و بسیار حائر اهمیت است که خیرین عزیز در این پروژه های بسیار مهم که برای سلامت و زندگی مردم مهمست حضور داشته باشند.
روحانی با قدردانی از "حاج حیدر" نیک اندیش مشارکت کننده در ساخت این بیمارستان اظهار داشت: برای همه خیرین آرزوی موفقیت می نماییم.
وی با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این ارتباط ویدیوکنفرانس افزود: خوشحال هستیم که هشت هزار تخت بیمارستانی جدید تا آخر سال در کشور به بهره برداری خواهد رسید.
حوزه سلامت، کار بزرگی انجام داد
رییس قوه مجریه همین طور از کوشش های صورت گرفته در مبارزه با کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: برای همه مردم ما خوشحال کننده است که شبکه درمانی به خصوص شبکه بهداشت سراسر کشور که در این دولت حمایت جدی از آن صورت گرفته است نقش ارزشمندی داشته است.
روحانی از همه پزشکان و پرستاران و کادر درمانی و مدافعان سلامت سراسر کشور به خصوص استان فارس و شهرستان لامرد تشکر کرد و اضافه کرد: آنها کار بسیار بزرگی در این ایام انجام دادند.
نوید افتتاح ۲۰ طرح مهم فرودگاهی دیگر در سال ۹۹
رییس جمهوری در ادامه ضمن افتتاح ترمینال جدید فرودگاه لامرد از وزیر راه و شهرسازی خواست آزادراه لامرد به پارسیان در دستور کار قرار گیرد چونکه این آزادراه هم برای این پروژه(کارخانه آلومینیوم جنوب) و هم برای مردم منطقه مهم می باشد، البته شاید در آینده به راه آهن نیز نیاز داشته باشد.
روحانی بعد از ارائه گزارش وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اینکه اعلام گردید تا آخر سال ۲۰ پروژه مهم دیگر در زمینه فرودگاه ها افتتاح می گردد خبر خوبی بود.
وی همین طور اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی قول داد که عملیات اجرایی آزادراه لامرد به پارسیان در ماه های آینده آغاز شود تشکر می کنم که این پروژه تحولات خوبی برای استان فارس، منطقه پارسیان و لامرد به دنبال خواهد داشت.
روحانی اضافه کرد: با توجه به این که لامرد در سه راهی اتصال بین استان های فارس، هرمزگان و بوشهر قرار دارد پروژه هایی که امروز در این شهرستان افتتاح می شود متعلق به این سه استان است.
وی افزود: استان فارس، هرمزگان و بوشهر از استان های راهبردی هستند که امیدواریم پروژه هایی که امروز راه اندازی شد برای مردم مبارک باشد.
روحانی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید از طرف مقام معظم رهبری اضافه کرد: دولت، سایر ارگان ها، نیروهای مسلح و بخش خصوصی برای اجرای این کلام تلاش می کنند که امیدوارم بطور متناوب بتوانیم امسال طرح هایی که به مرحله نهایی می رسد را افتتاح نماییم و با یکدیگر سال خوبی را برای کشور بسازیم.
رییس جمهوری اظهار داشت: مردم ایران مطمئن باشند دولت در کنار مقابله و مبارزه با کرونا دست از تولید، تلاش و زمینه سازی برای اشتغال بر نمی دارد و برای کاهش مشکلات تلاش می کند.

فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با تولید ۱۲۰تن شمش آلومینیوم در روز، بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی حاج محمود حاج حیدر لامرد، ترمینال جدید فرودگاه لامرد و مجتمع ورزشی سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چهار پروژه ای بود که روز پنجشنبه به صورت ویدیوکنفرانس توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد.
وزیران صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان به نمایندگی از رئیس جمهوری و همین طور استاندار فارس و تعدادی از معاونان وزارتخانه های مرتبط طرح ها در آیین های افتتاح این طرح ها در شهرستان لامرد حضور داشتند و وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی نیز از تهران و در ارتباط ویدیوکنفرانس گزارشی از روند اجرای طرح ها و چشم انداز فعالیت این وزارتخانه ها در سال جهش تولید ارائه کردند.
در این آیین، فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید روزانه ۱۲۰ تن شمش آلومینیوم در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار به بهره برداری رسید و زمینه ساز اشتغال برای ۵۰۰ نفر در گام نخست شد.
برای اجرای این طرح ۱۸۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی یا معادل ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته است.
مجتمع ورزشی سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهرستان لامرد در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع و دربرگیرنده استخر سرپوشیده استاندارد، سالن سرپوشیده چند منظوره ورزشی، ۲ سالن اختصاصی بدنسازی و سالن تنیس روی میز است که با صرف۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سایر منابع وزارت نفت به بهره ّبرداری رسید.
بیمارستان حاج محمود حاج حیدر نیز با زیربنای تقریبی ۱۱ هزار مترمربع به بهره برداری رسید. این بیمارستان شامل بخش های بستری، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، اورژانس و اتفاقات است. تابحال اعتباری حدود ۸۵۰ میلیارد ریال از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ۳۵۰میلیارد ریال از طرف حاج محمود حاج حیدر نیک اندیش اهل استان فارس جهت تکمیل بیمارستان هزینه شده است.
پایانه مسافری فرودگاه لامرد شامل دو سالن پروازهای داخلی و خارجی و دو سالن ترانزیت داخلی و خارجی در زیربنای پنج هزار متر مربع نیز روز پنجشنبه با دستور رئیس جمهوری بطور رسمی فعالیت خودرا شروع کرد. این پروژه با صرف ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.


1399/02/05
20:59:22
2757
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , امنیت , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو