مسترکار - دنیای خودرو
دستور ویژه وزیر صمت به سازمان حمایت:

با قیمت های غیرمتعارف و فاصله دار بازار آزاد خودرو قاطعانه برخورد شود

با قیمت های غیرمتعارف و فاصله دار بازار آزاد خودرو قاطعانه برخورد شود مستر كار: به دنبال افزایش قیمت ها در بازار آزاد خودرو وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه به رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، از مسئولان این سازمان خواست تا باتوجه به وجود برخی قیمت های غیرمتعارف و فاصله دار نسبت به قیمت واقعی خودرو در بازار نسبت به قیمت كارخانه، با همه متخلفان این مساله با جدیت تمام و قاطعانه برخورد و مراتب را مستمراً به مردم اطلاع رسانی كنند.


به گزارش مستر کار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در این راستا اشاره کرد: بمنظور پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و لزوم حساسیت موضوع از حیث وجود جریان سودجوی فرصت طلب پشت پرده، نسبت به پیگیری جدی و برخورد با قیمت سازی های کاذب، در اسرع وقت با اتخاذ تصمیمات و اقدامات متناسب، با همکاری و هماهنگی کامل با سایر دستگاه های نظارتی و امنیتی موارد بررسی و نتایج به دست آمده جهت افزایش احساس امنیت مصرف کنندگان واقعی و در امتداد حفظ حقوق حقه شهروندی آحاد مردم، موارد را به اینجانب گزارش کنید.

وی همین طور تصریح کرده است که ضروری ست اقداماتی همچون پیگیری، شناسایی و برخورد با متخلفان احتمالی احتکار خودرو، پیگیری، شناسایی و برخورد قاطع و قانونی بوسیله مراجع نظارتی و قضایی با سایت های اینترنتی متخلف که با ارائه قیمت های کاذب فضای بازار را گرفتار التهاب می کنند، در دستور کار جدی سازمان حمایت قرار گیرد.

در دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به سازمان حمایت آمده است: رفع موانع ثبت نام متقاضیان در سایت های فروش خودروسازان داخلی به جد و در سریع ترین زمان مورد رصد دقیق قرار گیرد تا شرایط برای رفع نیاز مصرف کنندگان واقعی خودرو های تولید داخل تسهیل شود و دست سوداگران همسو با معاندان و دشمنان در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه غرب از سر مصرف کنندگان کوتاه شود.

رحمانی با اشاره به غیرواقعی بودن قیمت های موجود در بازار و مناسب نبودن سرمایه گذاری مردم در این حوزه، بر لزوم هماهنگی با رسانه های پر مخاطب داخلی زمینه آگاه سازی و اقناع عمومی جهت جلب همراهی بیشتر ایشان و کوتاه کردن دست سودجویان اصرار کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخر اشاره کرد: با شناسایی کانون های فرصت طلب و برخورد قاطع با آنان و همین طور باتوجه به نام گذاری امسال به نام سال جهش تولید، تلاش مضاعفی جهت تولید و عرضه هرچه بیشتر، باید زمینه ی این سوءاستفاده ها هرچه زودتر از بین برود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در ایام اخیر قیمت خودروی پراید در بازار آزاد افزایش سرسام آوری داشت که معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا علت آنرا خبر توقف تولید این خودرو عنوان کرد؛ بگفته او قیمت های سرسام آور خودرو توسط واسطه ها و مالکان خودرو ها و یا با قیمت سازی سایت های مجازی صورت می گیرد.
از طرف دیگر بتازگی موضوع افزایش قیمت خودرو و قیمت گذاری آن مطرح شده بوده و حتی اخباری در ارتباط با توافق انجام شده برای فرمول قیمت گذاری منتشر شد؛ بطوریکه به نقل از برخی منابع از وزارت صمت اعلام گردید قیمت تمام شده به اضافه حداکثر پنج درصد، سود تولیدکننده نرخ نهایی هر خودرو است. اما بعدا مشخص شد که با وجود برگزاری سه جلسه در ستاد تنظیم بازار در این رابطه نتیجه ای حاصل نشد و در نهایت دو روز پیش رئیس شورای رقابت با رد هرگونه ادعایی در خصوص توافق این شورا با ستاد تنظیم بازار درباره فرمول نهایی قیمت گذاری خودرو اظهار داشت که روش آنها برای قیمت گذاری خودرو از طرف شورا پذیرفته شده نیست، چونکه به بهانه بهای تمام شده اقلامی مورد محاسبه قرار می گیرد که می تواند قیمت خودرو را افزایش دهد، این از نظر ما قابل قبول نبوده و هر قیمت گذاری بدون توافق با شورا غیر قانونی می باشد.
امروز هم سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای به وزیر صمت، اعلام نمود که افزایش و اصلاح قیمت خودرو ها باید مشروط به تضمین عواملی همچون جلوگیری از ایجاد حاشیه بازار، توجه به زنجیره تامین، انجام تعهدات، افزایش خدمات بعد از فروش، ضرورت داخلی سازی و کاهش ارزبری، افزایش تولید و افزایش کیفیت از ناحیه خودروسازان، صورت گیرد.
منبع:

1399/02/18
13:22:14
2860
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو