مسترکار - دنیای خودرو

افزایش ۱۷ درصد تولید طلا در دستور كار ایمیدرو

افزایش ۱۷ درصد تولید طلا در دستور كار ایمیدرو مستر كار: مدیر معادن سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) از برنامه افزایش تولید طلا در معادن موته (اصفهان) و زرشوران (اذربایجان غربی) به میزان 17 درصد نسبت به عملكرد سال 98 آگاهی داد.


«امید امامی» امروز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: سال قبل تولید شمش طلا در این واحدها در مجموع به یکهزار و ۱۳۹ کیلو گرم رسید و امسال دستیابی به یکهزار و ۳۳۳ کیلو گرم هدفگذاری شده است.
وی اضافه کرد: برنامه امسال بعنوان سال «جهش تولید» بگونه ای پیش بینی شده که در تمامی بخش ها رشد تولید خواهیم داشت و در زمینه سنگ آهن انتظار می رود به افزایش عملکرد نسبت به سال ۹۸ به میزان ۱۹ درصد دست یابیم.
به گفته امامی، میزان تولید سنگ آهن در معادن ایمیدرو به رقم ۷۵ میلیون تن خواهد رسید، درحالی که پارینه رقم ۶۲.۵ میلیون تن ثبت گردید.
پیش از این نیز عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام نمود: برنامه تولید امسال واحدهای بخش معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در شرایط کاهش رشد تولید جهانی ناشی از کرونا، افزایشی است.
طبق پیش بینی های صورت گرفته، برنامه تولید زنجیره فولاد شامل دانه بندی ۳۱ درصد، کنسانتره سنگ آهن ۷ درصد، گندله سنگ آهن ۱۱ درصد، آهن اسفنجی ۱۳ درصد، شمش فولاد ۳ درصد، تولیدات فولادی یک درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش خواهد داشت.
امامی تصریح کرد: کل استخراج مواد معدنی از حدود پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال کشور بیش از ۴۰۰ میلیون تن است و ایمیدرو با ۱۵ معدن که دارای پروانه بهره برداری است و تعداد ۲۱ معدن که به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است که همگی فعال است در واقع با واحد های تابعه حدود ۱۲۰ میلیون تن استخراج سالانه دارد.
حقوق دولتی معادن
مدیر معادن ایمیدرو با اعلان اینکه حقوق دولتی معادن پیش بینی شده در بودجه سالهای ۹۸- ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۰۰۰ و یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و میزان پرداختی ایمیدرو در ۹۷ برابر با ۵۳۲ میلیارد تومان و سال قبل نیز ۴۸۷ میلیارد تومان ثبت گردید.
وی پیرامون برنامه امسال توضیح داد: میزان حقوق دولتی معادن پیش بینی شده در بودجه سال ۱۳۹۹ رقم دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که تابحال ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت گردید.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردیبهشت ماه جاری، خبر از دریافت یکهزار و ۸۷۱ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در سال ۹۸ خبرداد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، مجموع معادن دارای پروانه کشور بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۴ معدن است و افزون پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال می باشند.منبع:

1399/02/20
03:33:52
2604
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو