مسترکار - دنیای خودرو

برنامه تولید ۳۳ میلیون تن فولاد در سال ۹۹

برنامه تولید ۳۳ میلیون تن فولاد در سال ۹۹ به گزارش مستر كار بررسی آمار عملكرد شركت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در زمینه تولید شمش فولادی در فروردین ۹۹، گویای دستیابی به حدود ۵.۴ درصد از برنامه تولید ۳۳ میلیون تن نقشه راه سال جاری است.


برابر نقشه راه بخش معدن و صنایع معدنی ایران، مقرر است سال جاری میزان تولید شمش فولاد به رقم ۳۳ میلیون تن برسد که عملکرد شرکت های مورد اشاره گویای تولید یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۹۲۷ تن است که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل رشد یک درصدی دارد.
پارسال پیشبینی شده بود که میزان تولید شمش فولاد به رقم ۳۱ میلیون تن برسد که آمار اعلامی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت (در اولین نشست خبری که به شکل ویدئو کنفرانس در اردیبهشت ماه جاری برگزار شد) دستیابی به رقم بیشتر از ۲۸ میلیون تن است، اما آمارهای انجمن تولید کنندگان فولاد ایران افزون بر ۲۷ میلیون تن است.
فروردین ماه سال جاری عملکرد فولاد مبارکه، هرمزگان، سبا، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی، گروه ملی صنعتی فولاد، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، فولاد چادرملو، آهن و فولاد ارفع، فولاد بردسیر و بناب نشان داده است که بیشترین رشد تولید متعلق به فولاد بردسیر با رشد ۲۵۸ درصدی نسبت به فروردین ۹۸ است و بر اساس تولید ۴۹ هزار و ۳۷۱ تن شمش محقق شد.
بیشترین کاهش تولید هم در اولین ماه سال جاری مربوط به فولاد خراسان در بخش شمش (بیلت) بود که با رقم ۲۰ هزار و ۳۸۰ هزار تن، نسبت به عملکرد در فروردین ۹۸ به میزان ۷۹ درصد افت نشان داده است.
همچنین فولاد مبارکه با تولید ۶۳۶ هزار و ۱۶۰ تن که در مقایسه با فروردین ۹۸ رشد ۹ درصدی دارد، بیشتر از ۳۵ درصد کل تولید فروردین را در میان واحد های فولاد ساز یاد شده به خود اختصاص داد.
تولیدات فولادی ۱.۱ میلیون تنی
آمارهای مورد بررسی گویای آن می باشد که تولیدات فولادسازان مزبور در اولین ماه سال جاری به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۸۵۵ تن رسید که نسبت به عملکرد فروردین سال گذشته کاهش چهاردرصدی دارد.
تولید تیرآهن در گروه ملی صنعتی فولاد ایران با رقم هشت هزار و ۶۹۶ تن در فروردین ۹۹ رشد ۲۸۵ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل در میان واحد های مورد بررسی رقم زد.
علاوه بر این، فولاد خراسان با تولید ۱۴ هزار و ۵۰۴ تن میلگرد در فروردین سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش ۷۵ درصدی را ثبت نمود.
همچنین فولاد مبارکه (ورق گرم، سرد وواحد سبا) در مجموع ۷۳۷ هزار و ۳۳۸ تن تولید در فروردین ۹۹ را محقق ساخت که نسبت به ماه مشابه پارسال سه درصد کاهش نشان می دهد، اما ۶۶.۴ درصد کل تولید واحد های مورد بررسی را در اختیار گرفت.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، ایران حالا در میان ۱۰ فولاد ساز شاخص جهان جای گرفته و انتظار می رود در چارچوب سند چشم انداز ۱۴۰۴ و دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد، به جایگاه هفتم دنیا ارتقا یابد.1399/02/26
22:15:44
2512
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو