مسترکار - دنیای خودرو

نیاز ارزی ۳۵۰ میلیون دلاری صنعت لوازم صوتی و تصویری در سال ۹۹

نیاز ارزی ۳۵۰ میلیون دلاری صنعت لوازم صوتی و تصویری در سال ۹۹ مستر كار: دبیر انجمن تولیدكنندگان لوازم صوتی و تصویری كشور، نیاز ارزی این صنعت در سال 99 را حدود 350 میلیون دلار عنوان نمود كه بخش عمده آن صرفه واردات پنل های تولید تلویزیون خواهد شد.


«محمدرضا شهیدی» امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به تصمیم اخیر بانک مرکزی برای انجام واردات بدون انتقال ارز اضافه کرد: این مساله برای تولیدکنندگان از یک جهت خوب است، زمانی بود که تولیدکننده فقط به سبب نبود یک قطعه مجبور به متوقف کردن کل خط تولید می شد، اما حالا می تواند همه قطعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشد.
وی اظهار داشت: این مساله با وجود مزایایی که دارد، اما تقاضای بسیار زیادی برای ارز ایجاد خواهدنمود که اگر به خوبی مدیریت نشود می تواند سبب افزایش شدید قیمت ها شده و مشکلاتی را برای اقتصاد، تولید کنندگان و مصرف کنندگان ایجاد کند.
شهیدی بیان داشت: شاید تصمیمی که بانک مرکزی گرفته، به صورتی انتخاب بین بد و بدتر بوده و بطور قطع اگر به خصوص در زمینه مشخص شدن منشأ ارز تمهیداتی اندیشیده نشود، پول های ناشی از قاچاق، پولشویی و غیره می تواند وارد اقتصاد شود.
وی در عین حال اظهار داشت: با این وجود اگر سختگیری ها تداوم داشته باشد، در کنار تحریم می تواند به دشوار شدن بیش از پیش شرایط تولید بیانجامد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور، همین طور درباب قیمت های لوازم صوتی و تصویری اظهار داشت: افزایش قیمت نهاده های تولید و خصوصاً افزایش نرخ ارز تاثیر اصلی را بر نوسان قیمت ها دارد، با این وجود تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری به حداقل حاشیه سود پنج تا ۶ درصدی راضی اند، برای اینکه توان خرید مردم نیز کاهش یافته است.
وی بیان داشت: حالا که حدود دو ماه از سال ۹۹ را پشت سر گذاشته ایم، افزایش قیمت های جدید اعلام نشده و همچنان تولیدات و خرید های قبلی به مشتریان عرضه می شود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، تولید تلویزیون که تا اختتام دی ماه سال قبل همیشه روندی کاهشی در مقایسه با زمان مشابه سال ۹۷ داشت، در ماه یازدهم بالاخره افزایشی شد و با حفظ این روند، سال ۹۸ را با رشد ۶.۳ درصدی به انتها برد.
کارخانجات داخلی توانستند سال قبل ۸۲۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه تلویزیون تولید کنند.
به گفته شهیدی، این میزان تولید بسیار کمتر از تقاضای کنونی بازار (دست کم ۱.۷ میلیون دستگاه) است، اما برای سال ۹۹ با جهش خوبی برای تولید ۱.۱ میلیون دستگاه برنامه ریزی کرده ایم.


1399/02/29
11:38:39
2472
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو