مسترکار - دنیای خودرو

تداوم روند كاهشی قیمت های خودرو در بازار

تداوم روند كاهشی قیمت های خودرو در بازار مستر كار: بررسی بازار خودروی پایتخت در روز جاری (شنبه، 10 خردادماه) حاكی از تداوم روند كاهشی قیمت هاست و همچون هفته های گذشته خرید و فروش ها در حداقل خود است.


این روند کاهشی که در هر سه دسته خودرو های داخلی، مونتاژی و خارجی دیده می شود، قدرت چانه زنی اندک مشتریان بازار را بالا برده و می توانند خودرو ها را به قیمت های دلخواه خود خریداری کنند.
به گفته کارشناسان، تشدید بازرسی ها از انبارها و پارکینگ ها سبب شده تا آنهایی که خودرو را به قصد سرمایه گذاری در ماه های گذشته خریداری و انبار کرده بودند، فروشنده شوند.
به اعتقاد کارشناسان، اگر بازرسی ها تداوم داشته باشد، ریزش بیش از پیش قیمت ها ادامه خواهد یافت.
امروز در گروه سایپا هر دستگاه سایپا ۱۱۱ به ۷۰.۵ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ به ۶۵ تا ۶۶ میلیون تومان، تیبا صندوق دار ۷۴ میلیون تومان، تیبا ۲ به ۸۳ میلیون تومان، ساینا ۸۶ میلیون تومان و کوئیک ۹۲.۵ میلیون تومان رسید.
همچنین در گروه ایران خودرو هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۱۷ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۱۱۰ تا ۱۱۱ میلیون تومان، پژو پارس ۱۳۵ میلیون تومان و سمند ال. ایکس ۱۱۴ تا ۱۱۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
در دسته مونتاژی ها نیز هر دستگاه سراتو شرکتی سایپا ۴۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ به ۵۰۰ میلیون تومان، چانگان سی. اس ۳۵ به ۲۷۰ میلیون تومان، جک اس ۵ به ۴۰۵ تا ۴۱۰ میلیون تومان و هایما اس ۷ به ۴۱۵ تا ۴۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
کارشناسان می گویند با وجود روند صعودی قیمت ارز در هفته های گذشته، اما از آنجایی که تقاضا برای خرید کم است قیمت خودرو های خارجی نیز شیب نزولی به خود گرفته و ترس از بازرسی پارکینگ ها سبب شده تا افرادی که خودرو در اختیار داشتند، به فکر فروش باشند.
برخی نمایشگاه داران خودرو های خارجی به ایرنا گفتند که از ۲۲ اردیبهشت ماه تابحال بیکار در نمایشگاه های خود نشسته اند و حتی یک مورد معامله نداشته اند.
«سعید موتمنی» رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت دراین زمینه به ایرنا اظهار داشت: خودرو یک کالای مصرفی است و فقط افزایش سوداگری ها می تواند آنرا به کالای سرمایه ای تبدیل کند.
وی پیش بینی نمود که در صورت تداوم نظارت بر عملکرد خودروسازان و نظارت بر فروش خودرو ها و همچین جلوگیری از فروش خودرو ها به صورت «ویرایشی»، بازار شکل عادی و واقعی خودرا پیدا خواهدنمود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، قبل تر شرکت های خودروساز محصولات خودرا به شکل کارتکسی به نمایندگی ها می فروختند (بسته ای که برای مثال، شامل سه پراید و دو سراتو می شد). بعد از اعتراض فعالان بازار به این شیوه، فروش کارتکسی متوقف و فروش ویرایشی جایگزین آن شد. در این شیوه پول و مشخصات خریدار گرفته می شود و بعد از یک هفته یا ۱۰ روز خودرو پلاک شده تحویل داده می شود.منبع:

1399/03/12
22:16:34
2699
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو