ضوابط حریم طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شد

ضوابط حریم طرح های آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شد به گزارش مستر كار مدیركل دفتر كنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، از تدوین ضوابط و استانداردهای تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در جهت حفاظت از طرح های مذكور در سطح كشور اطلاع داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، ابوالقاسم حسین پور با بیان این خبر اظهار داشت: به منظور استانداردسازی، ایجاد وحدت رویه در حفاظت از محدوده سرمایه گذاری و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، حفظ کارآیی و پیشگیری از هر گونه اختلال در عملکرد طرح های موصوف ناشی از سایر فعالیت ها و کاربری ها و همینطور ایجاد منطقه حائل (بافر زون) و محدوده امن در پیرامون سایت های مذکور در سطح حوزه های آبخیز کشور، ضوابط حریم آبخیزداری و آبخوانداری تدوین شده است.
حسین پور در تعریف و تبیین مبحث خاطرنشان کرد: حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، عبارت از محدوده پیرامون هر طرح یا پروژه آبخیزداری و آبخوانداری است که بر حفظ پایداری، کارآیی و عملکرد طرح های موصوف اثرگذار می باشد. این بخش از اراضی، بلافصل و متصل به ساختار طرح ها و پروژه ای مذکور بوده و دخل و تصرف غیرمجاز در آن سبب صدمه یا اختلال در اثربخشی طرح می شود. بنابراین حفظ آن از لحاظ کالبدی - فضایی، کارکردی و ایمنی مناطق همجوار ضروریست.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها تصریح کرد: هر گونه دخل و تصرف، تغییر کاربری و ساخت و ساز در حریم و محدوده طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، ممنوع می باشد. بنا بر اعلام
بنا بر اعلام وزارت جهادکشاورزی، حسین پور اضافه کرد: ویرایش نخست ضوابط و معیارهای فنی تعیین حریم طرح ها و پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری، از جانب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با مشارکت پژوهشکده آبخیزداری تدوین شده است که بعد از طی مراحل تصویب توسط امور نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه، ابلاغ و در چارچوب ضوابط رسمی در کشور انتشار می یابد.
منبع:

1399/03/17
14:06:30
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: پژو , سایت , سرمایه گذاری , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو