مسترکار - دنیای خودرو

سنگان حلقه ای از مواد معدنی برای تأمین خوراك فولاد سازان

سنگان حلقه ای از مواد معدنی برای تأمین خوراك فولاد سازان به گزارش مستر كار سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب بعنوان سال «جهش تولید» نام گذاری شده و بخش معدن و صنایع معدنی در دوره هشتاد روزه گذشته را پرشتاب شروع كرده و الان در آستانه افتتاح رسمی كارخانه های كنسانتره و گندله در منطقه سنگان قرار داریم كه اشتغال هزاران نفر را به دنبال دارد.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در این ارتباط اظهار داشت: افتتاح دو کارخانه جدید فرآوری سنگ آهن در سنگان، سبب تکمیل زنجیره تولید در این ناحیه و همینطور زمینه ساز ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد کشور می شود.
وی خاطرنشان ساخت: روز ۲۲ خرداد ماه جاری (فردا) با فرمان رئیس جمهوری دو کارخانه جدید کنسانتره و گندله سازی در مجتمع معدنی سنگان افتتاح می شودو اولین مرحله کارخانه کنسانتره فولاد سنگان به ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن و همینطور کارخانه ۲.۵ میلیون تنی سیمیدکو ( صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد) که اخیرا تولید آزمایشی را شروع کرده اند، فردا به شکل رسمی با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت افتتاح می شوند.
غریب پور خاطرنشان کرد: مرحله دوم کارخانه فولاد سنگان به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در هفته های آتی افتتاح می گردد و کل ظرفیت کنسانتره فولاد سنگان به پنج میلیون تن می رسد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ضمن یادآوری اینکه طرح ها و کارخانه های فرآوری سنگان در زمان دولت فعلی با راهبرد ایمیدرو، از حالت رکود خارج و فعال شدند، اضافه کرد: افتتاح این کارخانه ها باعث می شود تا ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن به ۱۰.۱ میلیون تن و گندله سنگ آهن به ۱۲.۵ میلیون تن در سنگان برسد.
غریب پور با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی سبب افزایش ظرفیت های تولید در سنگان شده است، اظهار داشت: برپایه طرح کلان که توسط ایمیدرو راهبری می شود، چشم انداز توسعه سنگان، ایجاد ظرفیت تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است که حالا با این طرح های جدید، در بخش گندله سازی ۸۳درصد و در بخش کنسانتره ۵۷درصد از برنامه کلان مجتمع سنگان محقق شده است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره اشتغال منطقه سنگان اظهار داشت: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان ۵۰۰ شغل مستقیم و سه هزار شغل غیرمستقیم بوجود آورده و همینطور کارخانه گندله سازی سیمیدکو هم ۲۵۰ نفر شغل مستقیم و یکهزار و ۵۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم فراهم نموده است.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران کارخانه کنسانتره، فولاد مبارکه و کارخانه گندله سازی فولاد خوزستان است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: افتتاح کارخانه های جدید در سنگان زمینه ساز ارتقای سطح معیشت در منطقه کم برخوردار خواف و رشتخوار (استان خراسان رضوی) شده است.
غریب پور اضافه کرد: ایمیدرو همسو با سیاست های وزارت صنعت معدن و تجارت، همواره توجه به این مناطق را در اولویت داشته و علاوه بر افزایش ظرفیت ها، به توسعه زیرساخت در جاده و ریل و همینطور امکانات رفاهی برای اهالی منطقه، توجه کرده است.
وی تصریح کرد: ساخت باند دوم جاده سنگان-خواف- تربت حیدریه از سال قبل با حضور سرمایه گذاران شروع شده و اقدامی برای توسعه زیرساخت ها و توجه به مسئولیت اجتماعی است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، میزان ذخیره سنگ آهن شناسایی شده کشور بالغ بر ۳.۲ میلیارد تن اعلام شده که بالغ بر ۲.۷ تا ۲.۸ میلیارد تن قطعی و بقیه احتمالی است.


1399/03/22
20:22:14
2556
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , تولید , جاده , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو