مسترکار - دنیای خودرو

آخرین فرصت ثبت طرح های نانویی برای تسهیل در فرآیند تجاری سازی

آخرین فرصت ثبت طرح های نانویی برای تسهیل در فرآیند تجاری سازی چهارمین فراخوان دوره هشتم برنامه نانومچ تا اختتام خردادماه تمدید گردید.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بنا بر درخواست های مختلف متقاضیان جهت تمدید مهلت فراخوان و امکان ثبت طرح در برنامه، این فراخوان که از یکم تا بیستم خردادماه برنامه ریزی شده بود، تا آخر ماه جاری ادامه خواهد یافت.
نانومچ، برنامه ای جهت تسهیل فرآیند تجاری سازی ایده ها و طرح های نانویی است و شرط اولیه حضور در آن، دارا بودن یک نمونه اولیه از طرح مذکور است. طرح های دریافتی، از چهار جنبه «معیارهای فنی»، «معیار نو بودن»، «معیار نانویی بودن» و «معیار تجاری» موردارزیابی قرار گرفته که البته در صورت احراز شرایط در ارزیابی های اولیه و حضور در جلسه مصاحبه حضوری، موارد در رابطه با تعامل و انگیزه تیمی هم مدنظر قرار می گیرد.
هشتمین دوره برنامه نانومچ، از مهرماه سالجاری شروع شده و تابحال سه مرحله فراخوان برگزار شده است. فراخوان سوم که از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال قبل شروع شد و تا ۱۵ اسفندماه ادامه داشت، تحت تاثیر انتشار ویروس کووید-۱۹ قرار گرفت و خیلی از مخاطبان، با محدودیت هایی در دسترسی به اطلاعات و مستندات لازم برای ثبت طرح مواجه گشتند. در همین راستا، نانومچ تصمیم به برگزاری یک مرحله فراخوان جدید گرفته که از آغاز خردادماه، لغایت بیستم این ماه ادامه یافت و بنابر درخواست های دریافتی، تا آخر خردادماه تمدید گردید.
معیارهای ارزیابی طرح در برنامه طرح های نوآورانه
"معیار فنی"، "بررسی سیر پژوهشی و تست های مرتبط"؛ "اعتبارسنجی نتایج عرضه شده"، "بررسی تست های کارایی"، "بازدید از آزمایشگاه/ پایلوت/ خط تولید نمونه/ محصول تولید شده"، "معیار نو بودن"، "بررسی نوآوری طرح در داخل کشور و در سطح بین المللی"، "مقایسه جنبه نوآورانه طرح با آخرین ایده های مطرح در حوزه صنعتی مشابه"از جمله معیارهای ارزیابی طرح در برنامه طرح های نوآورانه محسوب می شوند.
معیار نانویی بودن
بر مبنای تعریف استاندارد بین المللی ISO-TS ۱۸۱۱۰: ۲۰۱۵ و استاندارد ملی ۱۲۰۹۸ «فناوری نانو – واژه ها، اصطلاحات و تعاریف اصلی» محصول فناوری نانو، محصولی است که کارکرد یا خصوصیت آن مبتنی بر فناوری نانو بوده یا با فناوری نانو بهبود یافته باشد. محصولاتی که سه شرط زیر را دارا باشند، محصول فناوری نانو نامیده می شوند:
"از فناوری نانو و دانسته های علمی نانومقیاس (۱۰۰-۱نانومتر) استفاده شده باشد"
"کارکرد یا خصوصیت محصول با فناوری نانو بهبود یافته باشد"
"فرایند تولید محصول مهندسی باشد".
تولیدکنندگان محصولات فناوری نانو باید حداقل آزمون های مشخص کننده جنس و اندازه جزء نانومتری و هم چنین آزمون های کارایی محصول نسبت به نمونه غیر نانومتری را به منظور انطباق محصول با سه شرط بالا، ارائه نمایند.
معیار تجاری
از جمله معیارهای تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
"توسعه و بهینه سازی محصول برای کاربرد صنعتی مشخص"، "امکان تأمین مواد اولیه در داخل کشور"، "امکان تولید صنعتی محصول"، "بررسی رقبای داخلی و خارجی"، "بررسی قیمت تمام شده محصول و رقابت پذیری آن در بازار"، "حجم بازار موجود و یا پتانسیل آتی بازار"، "مزیت رقابتی محصول در مقایسه با محصولات مشابه"، معیار تعامل و انگیزه".
این معیار صرفاً برای طرح هایی در نظر گرفته می شود که بعد از ارزیابی اولیه به جلسه مصاحبه حضوری دعوت می شوند.
میزان علاقه متقاضی به پیشرفت کار
برنامه متقاضی برای تجاری کردن طرح
تیم بودن یا پتانسیل تیم شدن
تعامل و مشارکت متقاضی در پیشبرد کار
اهمیت و اولویت تجاری سازی طرح برای متقاضی
عدم حضور در سایر قسمت های ستاد نانو
طرح هایی که در برنامه نانومچ موردحمایت قرار می گیرند، نباید به صورت همزمان و موازی در بخش های دیگر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو جاری و موردحمایت باشند. در صورتیکه فناور در سایر بخش ها مورد حمایت باشد، امکان ورود به برنامه را ندارد اما چنانچه از سایر بخش ها ارجاع داده شده باشد، بعد از بررسی عوامل مختلف، امکان ورود به برنامه را دارند.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به وبسایت nanomatch.ir/page/register/ رجوع کنند.1399/03/30
12:24:12
2752
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , آزمون , پژو , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو