مسترکار - دنیای خودرو

صادرات تیرآهن و میلگرد به 222 هزار تن رسید

صادرات تیرآهن و میلگرد به 222 هزار تن رسید صادرات مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) در دو ماهه نخست سال جاری به ۲۲۲ هزار تن رسید كه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته كاهش ۲۴ درصدی دارد.


جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از عملکرد دو ماهه نخست سال قبل گویای صدور ۲۹۳ هزار تن مقاطع تخت فولادی است.
میزان صادرات تیرآهن در دو ماهه نخست سال جاری به ۱۶ هزار تن رسید و در مقایسه با ۲۲ هزار تن عملکرد مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۷ درصدی دارد.
صدور میلگرد در دوره مورد بررسی این گزارش رقم ۱۸۸ هزار تن را نشان داده است و نسبت به دو ماهه نخست ۹۸ که ۲۴۶ هزار تن بود، افت ۲۴ درصدی را نشان می دهد، ضمن اینکه صادرات نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هم در دو ماهه سال جاری به میزان ۱۸ هزار تن به ثبت رسید که در مقایسه با ۲۵ هزار تن عملکرد مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد کاهش دارد.
صادرات ۲۵ هزار تنی مقاطع تخت
جداول مورد بررسی گویای آن می باشد که صادرات مقاطع تخت فولادی ( ورق گرم، سرد و پوششدار) در دو ماهه نخست سال جاری به رقم ۲۵ هزار تن رسید که در مقایسه با ۱۱۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته کاهش ۷۹ درصدی دارد.
سهم ورق گرم، سرد و پوششدار از مجموع صادرات مقاطع تخت به ترتیب ۱۱، هشت و ۶ هزار تن ثبت شده که برای ورق گرم ۸۷ درصد، سرد ۶۲ و پوششدار ۵۴ درصد کاهش به ثبت رسید.
مقایسه وضعیت صادرات مقاطع تخت با طویل در دوره دو ماهه نخست سال جاری گویای آن می باشد که افت بخش تخت فولادی ۵۵ درصد بیشتر از طویل است.
صدور ۲۴۷ هزار تن تولیدات فولادی
کل تولیدات فولادی ( مقاطع طویل و تخت) که در دو ماهه ۹۹ صادر شد، رقم ۲۴۷ هزار تن را نشان داده است که نسبت به رقم ۴۱۱ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته کاهش ۴۰ درصدی دارد.
سهم مقاطع طویل ۲۲۲ هزار تن به میزان ۸۹.۸ درصد را نشان داده است و مقاطع تخت هم رقم ۲۵ هزار تن را ثبت نمود.
افت ۵۴ درصدی صادرات شمش
برپایه جداول مورد بررسی، صدور شمش فولادی در دو ماهه نخست سال جاری رقم ۴۱۴ هزار تن را نشان داده است که کاهش ۵۴ درصدی را در مقایسه با میزان ۸۹۱ هزار تن صادرات شمش فولادی در دو ماهه نخست ۹۸ دارد.
سهم صادرات بیلت و بلوم از مجموع صادرات شمش ۳۴۳ هزار تن بود و در مقایسه با دو ماهه ۹۸ با ۵۷۲ هزار تن کاهش ۴۰ درصدی را ثبت نمود.
همچنین سهم اسلب هم از مجموع شمش صادراتی به میزان ۷۱ هزار تن بود که نسبت به رقم ۳۱۹ هزار تن در دو ماهه ابتدایی سال گذشته افت ۷۸ درصدی را نشان داده است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، سال گذشته مجموع صادرات فولاد بالغ بر ۱۰ میلیون تن اعلام گردید و پیشبینی شده سال جاری هم به همین میزان صادر شود.منبع:

1399/03/30
21:36:01
2636
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو