مسترکار - دنیای خودرو
در ۵ هفته گذشته انجام شد؛

افتتاح ۱۲۸ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال طرح صنعتی در هفت استان

افتتاح ۱۲۸ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال طرح صنعتی در هفت استان به گزارش مستر كار وزارت صنعت، معدن و تجارت در پنج هفته گذشته با پویش هفتگی «تولید، تداوم امید» تابحال ۲۵ طرح را در هفت استان كشور با مجموع سرمایه گذاری ۱۲۸ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی سه هزار و ۱۷۰ نفر به بهره برداری رسانده است.


پویش هفتگی "تولید، تداوم امید" با هدف افتتاح طرح های مهم و ملی با سرمایه گذاری و اشتغال بالا تا آخر دولت تدبیر و امید با حضور مقام های کشوری در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
تاکنون پنج هفته از این پویش برگزار شده و افتتاح طرح های هفته اول و پنجم پویش با دستور رئیس جمهوری به صورت ویدیوکنفرانسی و حضور سرپرست وزارت صنعت به نمایندگی در محل یکی از این طرح ها و بهره برداری از طرح ها در سایر هفته های پویش با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونان این وزارتخانه انجام شده است.
به گزارش روز شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، براین اساس و در هفته اول پویش ۲۲ خرداد ماه سه طرح با مجموع سرمایه گذاری ۴۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال و اشتغال ۹۷۰ نفر در دو استان خراسان رضوی و اصفهان با دستور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی و حضور حسین مدرس خیابانی «سرپرست وزارت صمت» در محل یکی از طرح ها مورد بهره برداری قرار گرفته است.
همچنین در هفته دوم پویش در ۲۹ خرداد ماه سه طرح با مجموع سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۴۹ نفر در استان اصفهان با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار گرفت.
ادامه این پویش هفتگی هم در استان های اردبیل و خوزستان روز پنجم تیرماه ۹ طرح با مجموع سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۲۸۳ به بهره برداری رسید.
همچنین در هفته چهارم پویش تولید، تداوم امید در ۱۲ تیرماه در دو استان قم و اصفهان ۵ طرح با حضور سرپرست وزارت صمت و با مجموع سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۶۴ نفر به راه اندازی شد.
هفته پنجم پویش (پنج شنبه گذشته) ۱۹ تیرماه هم ۵ طرح در سه استان سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان با مجموع سرمایه گذاری ۵۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۲۰۴ نفر با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل یکی از طرح ها در شرکت بافت بلوچ در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان حضور یافت.
تابحال ۲۵ طرح در هفت استان کشور با مجموع سرمایه گذاری ۱۲۸ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۱۷۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در همین راستا بهره برداری از ۲۰۰ طرح با مجموع سرمایه گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۰ هزار نفر را از آغاز سال جاری تا آخر سال در دستور کار خود قرار داده است که تابحال این طرح ها در ۵ هفته افتتاح شده است و همچنان تداوم دارد.
تامین نیاز داخل و کاهش واردات، تکمیل زنجیره ارزش، افزایش صادرات غیرنفتی، توسعه مناطق کمتر برخوردار و استفاده از تکنولوژی های جدید از اهداف این برنامه است.
توزیع بخش های مهم سرمایه گذاری این ۲۰۰ طرح هم به صورت ۴۲ درصد صنایع معدنی، ۱۵ درصد صنایع شیمیایی و پتروشیمی، ۱۳ درصد حوزه خودرو، ماشین سازی و تجهیزات، ۱۱ درصد امور زیربنایی و زیرساخت های بخش صنعت و معدن و هشت درصد صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی است.منبع:

1399/04/21
22:02:26
2191
5.0 از 5
تگهای خبر: تكنولوژی , تور , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو