مسترکار - دنیای خودرو

دشمن جدید بازار خودرو

دشمن جدید بازار خودرو طبق مطالعات جدید، رواج فرهنگ كار از خانه و خرید آنلاین به عادت جدیدی تبدیل گشته و رانندگی در آمریكا را حداكثر 270 میلیارد مایل در سال كاهش خواهد داد.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، این تحقیقات که توسط شرکت مشاوره "کی پی ام جی اینترنشنال" انجام شده است، نشان میدهد فرهنگی که به دنبال شیوع بیماری کووید ۱۹ به وجود آمده رفتنی نیست و حتی اگر واکسنی برای درمان این بیماری تولید شود، حفظ خواهد شد و احیانا تبعات وخیمی برای صنعت خودرو خواهد داشت و تنها در آمریکا موجب می شود حدود ۱۴ میلیون دستگاه خودرو از جاده ها ناپدید شوند.

در اوج بحران شیوع ویروس کرونا در آوریل، آمریکاییهایی که در خانه ماندند، ۶۴ درصد مسافت کمتری با خودرو پیمودند که افت کم سابقه ای در زمینه سفر با خودرو بود. عادتهای جدید سخت جان خواهند بود و موجب کاهش دائمی سفر با خودرو به مسافت حداقل سه تریلیون مایل در سال و کاهش مالکیت خود به دو خودرو به ازای هر خانوار خواهند شد.

به گفته گری سیلبرگ، مدیر بخش خودروی جهانی کی پی ام جی، تغییر عادتها موجب خواهد شد سالانه حدود یک میلیون دستگاه از فروش خودرو های سواری و کامیونها کاهش پیدا کند. آمریکاییها در پنج سال قبل هر سال بیش از ۱۷ میلیون دستگاه انواع خودرو ها را خریداری نموده اند. انجمن فروشندگان خودروی آمریکا پیش بینی کرده که فروش خودرو امسال به سبب تبعات اقتصادی منفی شیوع کووید ۱۹، به ۱۳ میلیون دستگاه کاسته می شود. در شرایطی که صنعت خودرو تلاش می کند خودرا از خلا ناشی از تعطیلی دوران قرنطینه خلاص کند، کاهش احتمالی فروش یک میلیون دستگاه خودرو بزرگ بنظر می رسد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نکته مثبت این تغییرات، رونق بازار کامیونهای تحویل کالا به سبب رشد خرید آنلاین است. خودروسازان روی این تغییر حساب باز کرده اند و فورد موتور و فولکس واگن در حال طراحی خودرو های خودران و خودرو های برقی شامل ونهای تحویل کالا هستند. استارتاپهایی نظیر ریویان اتوموتیو با امضای قراردادهایی برای فراهم کردن ۱۰۰ هزار خودرو برای شرکت آمازون، وارد این بازار تجاری رو به رشد شده اند.
1399/04/26
13:31:29
2308
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو