مسترکار - دنیای خودرو
معاون ایدرو به ایسنا خبر داد:

۲۰ هزار تن به ظرفیت تولید كاغذ اضافه می گردد

۲۰ هزار تن به ظرفیت تولید كاغذ اضافه می گردد مستر كار: معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از اضافه شدن ظرفیت ۲۰ هزار تنی تولید كاغذ از كربنات كلسیم طی ۱۸ ماه آینده بر مبنای مصوبه هیات وزیران اطلاع داد.


ابوالفضل كیانی بختیاری در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با تصمیم هیات دولت در خصوص سرمایه گذاری در طرح تولید كاغذ از كربنات كلسیم توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شهرستان خرامه استان فارس كه منجر به افزایش ۲۰ هزار تنی ظرفیت سالانه تولید كاغذ از كربنات كلسیم در كشور خواهد شد، اظهار نمود: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دارای دو رسالت اصلی در خصوص توسعه مناطق محروم و توسعه صنایع پیشرفته بر مبنای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی است كه تصویب تصمیم مربوطه توسط هیئت دولت در جهت هر دو رسالت ایدرو قرار دارد.
وی ادامه داد: منطقه خرامه از نقاط محروم كشور است كه در ۷۰ كیلومتری شیراز قرار دارد و مردم آن نقطه بر پایه كشاورزی معیشت میكنند و این روزها به علت كم آبی با مشكلات عدیده ای روبرو شده اند.
معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در مورد طرح سرمایه گذاری مذكور در خصوص تولید كاغذ از كربنات كلسیم توسط این سازمان، بیان كرد: فعالیت این كارخانه منجر به اضافه شدن ظرفیت سالانه ۲۰ هزار تن كاغذ از كربنات كلسیم را به همراه خواهد داشت و در صورت استفاده از سایر ظرفیت ها و با عنایت به بازار خرید امكان ارتقای تولید به ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تن كاغذ در مراحل بعدی طرح وجود دارد.
كیانی ادامه داد: كاغذ سلولزی با قطع درختان همراه است و نیازمند مصرف آب بالاست. در حالیكه كاغذ تولید شده از كربنات كلسیم مصرف حداقلی آب را به همراه دارد و ۸۰ درصد آن را كربنات كلسیم، ۱۵ درصد آن را پلی اتیلن یا پلی پروپیلن و هم ۵ درصد آن را مواد افزودنی تشكیل می دهند ازاین رو این اقدام كاهش مصرف آب را به همراه انتقال فناوری و تكنولوژی به همراه خواهد داشت. علاوه بر این باید تصریح كرد كه كاغذ تولید شده از كربنات كلسیم بسیار مقاوم است و در بسته بندی ها، پاكت های سیمان و گچ، بنرها و بروشورها و سایر موارد از این دست مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه استراتژی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در طرح های سرمایه گذاری مشاركت كمتر از ۲۰ درصدی به همراه بخش خصوصی است، اظهار داشت: در حال رایزنی با چند بخش خصوصی متقاضی جهت سرمایه گذاری در طرح تولید كاغذ از كربنات كلسیم هستیم و اگر به نتیجه برسیم، مشاركت ایدرو د ر این طرح كمتر از ۲۰ درصد خواهد بود و در غیر این صورت سازمان با فعالیت صد در صدی طرح مربوطه را پیش خواهد برد چون كه طبق اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مجوز سرمایه گذاری به میزان صد در صدی در مناطق محروم را دارد.
به گفته معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، حجم سرمایه گذاری در این پروژه معادل ۸۳ میلیارد تومان است كه ۵۰ درصد آن تسهیلات و ۵۰ درصد آن مربوط به آورده سهامداران خواهد بود.
به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، چهارشنبه هفته جاری هیات وزیران در جلسه ای به ریاست جمهوری با سرمایه گذاری در طرح تولید كاغذ از كربنات كلسیم توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شهرستان خرامه استان فارس موافقت نمود. تصمیمی كه با هدف توسعه سرمایه گذاری در مناطق كمتر توسعه یافته و تولید اشتغال اتخاذ شد كه دارای اثرات زیست محیطی مثبت بوده و باعث جلوگیری از قطع بی رویه درختان می گردد. علاوه بر این تامین كلیه مواد اولیه مورد نیاز این طرح از نقاط مختلف كشور امكان پذیر است.1396/11/06
19:16:30
4411
5.0 از 5
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو