مسترکار - دنیای خودرو
در راستای پویش تولید، تداوم امید

بزرگترین واحد تولید كنسانتره در ارومیه

بزرگترین واحد تولید كنسانتره در ارومیه ایرنا- بزرگترین واحد تولید كنسانتره میوه در ارومیه كه با سرمایه گذاری آلمانی ها راه اندازی شده است، امروز با حضور مهدی صادقی نیاركی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.


سرپرست شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این واحد تولیدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه، امروز فاز دوم این طرح مورد بهره برداری قرار گرفته است، اظهار داشت: این واحد تولیدکننده انواع کنسانتره و آبمیوه با استفاده از آخرین تکنولوژی ساخته شده و آلمانی ها برای تکمیل این واحد تولیدی در ۲ فاز مختلف، حدود ۲۰ میلیون یورو سرمایه گزاری نموده اند.
حسن حاتمی افزود: در فاز نخست این واحد تولیدی خط تولید رب با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز در حال فعالیت بوده و برای ۱۱۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است و با بهره برداری کامل، بیشتر از ۵۰۰ نفر در این واحد تولیدی اشتغال می یابند.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی این واحد تولیدی به صورت ۱۰۰ درصد با سرمایه گذاری خارجی انجام می شود، اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای راه اندازی این کارخانه در شهرک صنعتی فاز ۳ در اختیار سرمایه گذاران آلمانی قرار گرفته است.
وی بیان نمود: در آذرماه ۱۳۹۷ زمین مورد نیاز برای راه اندازی این کارخانه به سرمایه گذاران تحویل داده شد و در اسفند همان سال خاک برداری توسط سرمایه گذاران کلید خورد و فاز اول بعد از گذشت حدود هشت ماه به بهره برداری رسید.
سرپرست شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت مناسب استان در تولید میوه و ایجاد صنایع تبدیلی، اظهار داشت: تقویت کارخانه های کنسانتره در منطقه، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی این استان دارد.
آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به حساب می آید اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در جهت بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه شروع شده است.
آذربایجان غربی با تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن میوه یکی از قطب های مهم تولید میوه در کشور به حساب می آید.منبع:

1399/05/02
23:39:10
1982
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو