مسترکار - دنیای خودرو
رییس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران پاسخ داد

آخرین خبرها از واردات واكسن آنفلونزا به كشور

آخرین خبرها از واردات واكسن آنفلونزا به كشور رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران آخرین وضعیت واردات واكسن آنفلونزا به كشور را تشریح نمود.


محمود نجفی عرب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: یکی از داروهایی که در سال های گذشته به شکل ثابت و با هماهنگی وزارت بهداشت به کشور وارد شده، واکسن آنفلونزا بوده است. این واکسن بوسیله بخش خصوصی و با انجام هماهنگی های لازم با تولیدکنندگان بین المللی به کشور وارد شده و در اختیار بخش درمان قرار می گیرد.
وی با اعلان اینکه در سال های قبل تقاضا برای واکسن آنفلونزا محدود بود، بیان کرد: ما در سال های گذشته عددی بین یک تا یک و نیم میلیون دوز واکسن به کشور وارد می کردیم که قسمتی از آن در اختیار بخش درمان و بخشی در اختیار مردم قرار می گرفت و بطور کلی بخش قابل توجهی از جامعه، نسبت به استفاده از این واکسن اقدام نمی کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی سلامت اتاق تهران افزود: از طرف دیگر با توجه به این که واکسن آنفلونزا تاثیری یک ساله دارد و در یک محدوده فصلی خاص در سال مصرف می شود، امکان وارد کردن بیشتر آن وجود نداشت، برای اینکه واکسن بعد از مدتی اگر استفاده نشود، دور ریختنی می شود.
نجفی عرب با اشاره به افزایش تقاضا برای واکسن آنفلونزا تحت تاثیر شیوع کرونا، بیان کرد: امسال ویروس کرونا شرایط خاصی را در این حوزه ایجاد کرده و با توجه به این که احتمال گسترش ویروس در فصول سرد سال بیشتر است، این سفارش که جامعه واکسن آنفلونزا استفاده نماید تا همزمانی شیوع این دو ویروس رخ ندهد، تقاضا برای واکسن را افزایش داده است.
وی افزود: با توجه به این که احیانا در ایران نیز تقاضا برای واکسن آنفلونزا افزایش پیدا کند، بخش خصوصی دراین زمینه همکاری خود با وزارت بهداشت را ادامه خواهد داد و تلاش می شود با بهره گیری از ظرفیت های موجود در بازار، میزان واکسن مورد نیاز به کشور وارد شود.
بگفته نجفی عرب، فعلا معین نیست که چه میزان از این واکسن به ایران وارد خواهد شد ولی کوشش های همزمان وزارت بهداشت و بخش خصوصی، با هدف تامین تمام نیاز کشور دراین زمینه ادامه دارد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال گسترش سرعت این شیوع در فصل های سرد، برخی متخصصان پیشنهاد کرده اند که امسال بخش گسترده تری از جامعه در مقابل آنفلونزا واکسینه شوند.
باتوجه به افزایش تقاضای جهانی برای این واکسن در امسال، هنوز معین نیست چه تعداد از این واکسن امسال وارد ایران خواهد شد.
باتوجه به جهش مداوم ویروس آنفلونزا، واکسن این ویروس تنها ایمنی یک ساله به وجود می آورد و واکسیناسیون آن هر ساله تکرار می شود.1399/05/24
22:52:05
1987
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو