مسترکار - دنیای خودرو

خرید تضمینی 330 هزار تن گندم در استان مركزی

خرید تضمینی 330 هزار تن گندم در استان مركزی به گزارش مستر كار مركزی مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان مركزی اظهار داشت: 330 هزارتن گندم به صرت تضمینی در استان مركزی خریداری شده و پیش بینی می شود تا اختتام شهریور حداقل سیصد و پنجاه هزار تن گندم خریداری شود.


غلامرضا ملکی روز پنجشنبه 30 مرداد در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: استان مرکزی سال قبل در میان استان های کشور رتبه نهم خرید گندم را به خود اختصاص داده که افزایش رتبه قابل توجهی بوده و امیدواریم امسال نیز این رتبه ارتقا پیدا کند.
وی اضافه کرد: هم اکنون 330 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در چارچوب خرید تضمینی خریداری شده که این میزان خرید نسبت به زمان مشابه سال قبل 10 هزار تن افزایش داشته است، ضمن اینکه خرید گندم از کشاورزان تا اختتام شهریور ماه ادامه خواهد داشت و امیدواریم خرید گندم در استان به حداقل 350 هزار تن برسد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با اعلان اینکه در کشور خرید گندم هشت درصد رشد داشته اشاره کرد: میزان افزایش خرید گندم در استان مرکزی از میانگین کشوری بالاتر و بیش از 20 درصد بوده که این مهم به جهت کوشش های مجموعه استانی رقم خورده است.
ملکی افزود: در استان مرکزی از حدود 23 هزار کشاورز گندم کار خرید تضمینی انجام می شود که تابحال حدود 22 هزار کشاورز گندم خودرا تحویل داده اند و میانگین گندم تحویلی از طرف کشاورزان به صورت وزنی 6 تن بوده است. مبلغ گندم خریداری شده تابحال 820 میلیارد تومان بوده که تابحال 670 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
وی افزود: 35 مرکز برای خرید تضمینی گندم پیش بینی شده بود که 32 مرکز آماده شد. جانمایی این مراکز به خوبی صورت گرفته بود بطوریکه کشاورزان با کمترین زحمت و جابجایی، گندم خودرا تحویل دادند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی درباب سایر کالاهای اساسی اضافه کرد: حدود پنج هزارتن توزیع اقلام همچون شکر و برنج انجام شده که این توزیع به صورت هر ماهه برای تنظیم بازار ادامه خواهد داشت.
ملکی با اشاره به عملکرد این اداره در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: در ابتدا حدود 200 هزار تن سیلوی استاندارسازی ذخیره گندم در استان وجود داشت که با اقدامات و کوشش های صورت گرفته، هم اکنون قریب به 800 هزار تن سیلوی ذخیره سازی گندم در استان وجود دارد و خوشبختانه از نظر فضا و ذخیره سازی، استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و کمبودی برای ذخیره سازی نیست.
وی اشاره کرد: همین طور افزایش کارخانجات آرد از هفت واحد به 11 واحد از دیگر توفیقات حاصل شده در این بازه زمانی بوده که خوشبختانه کارخانجات جدید الاحداث به فناوری روز دنیا مجهز هستند، ضمن اینکه کارخانجات قبلی نیز بازسازی و بروزرسانی انجام داده اند.
مدیرکل غله و خدمات استان مرکزی، بهسازی 500 واحد خبازی در سطح استان را از اقدامات خوب انجام شده در این دولت عنوان نمود و اضافه کرد: این بهسازی ها کماکان ادامه خواهد داشت و هرساله بودجه ای جهت بهسازی به حدود 100 تا 150 واحد خبازی تعلق می گیرد. همین طور از سال 92 تابحال متصدیان واحدهای خبازی حدود 1500 نفر روز آموزش موردنیاز را فرا گرفته اند که این آموزش ها سبب مشاهده تغییر رفتار و اصلاح عملکرد خبازی ها شده است.
ملکی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت ارتقای کیفیت نان بیان کرد: میزان گندم تولیدی در استان دو و نیم برابر نیاز استان است که مازاد آن به سایر استانها صادر می شود، همین طور امسال جهت افزایش کیفیت نان حدود 50 هزار تن گندم از سایر استانها وارد و با گندم داخلی مخلوط شده است.
وی از کاهش سن زدگی گندم در چند سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: میزان سن زدگی از سه و نیم درصد در سال گذشته، هم اکنون به حدود یک درصد رسیده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اشاره کرد: امسال 1200 تن کلزا به قیمت میانگین هر کیلو 4660 تومان خریداری و به کارخانجات روغن کشی تحویل داده شده است.
منبع:

1399/05/30
21:52:20
1922
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو