مسترکار - دنیای خودرو

كارخانه نورد ایوان گرفتار در پیچ و خم اختلاف سهامداران

كارخانه نورد ایوان گرفتار در پیچ و خم اختلاف سهامداران به گزارش مستر كار یك سال و پنج ماه از تعطیلی كارخانه نورد ایوان می گذرد و در این میان اختلاف سهامداران آن سبب شده است تا كارگران خیلی از كار، بیكار و بیمه بیكاری خویش را دریافت نكنند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، کارخانه نورد ایوان بعنوان یکی از کارخانه های استان ایلام عملیات اجرایی آن سال ۹۰ شروع شد و بزرگترین تولیدکننده انواع میلگرد آجدار فولادی در منطقه غرب کشور، با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن و تولید شمش به ظرفیت ۲۰۰ هزار تن سالانه منشا ایجاد تحول اساسی در بخش بازار مصالح ساختمانی بخصوص آهن آلات در استان شده است
اما الان یک سال و پنج ماه است که بدلیل اختلاف بین سهامداران این کارخانه بزرگ تعطیل و تمامی کارگران آن از کار بیکار شده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علت اصلی تعطیلی این کارخانه اختلاف بین سهامداران و زیاده خواهی هایی است که در بخش خصوصی بین شرکا اتفاق افتاده است.
رضا محمد رحیمی اضافه کرد: در بحث واحدهایی که گرفتار تعطیلی و یا با مشکل مواجه می شوند سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام هر زمان که این واحدها مشکلی با ادارات، بانک ها و دیگر شرکت های خدمات داشته اند نهایت همکاری برای رفع مشکل بعمل آمده و در چارچوب کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و یا نشست ستاد اقتصاد مقاومتی مشکل این واحدها برطرف شده است.
وی با اشاره به اینکه در بعضی مواقع تعطیلی یک کارخانه مربوط به بخش خصوصی می شود و در این راه سهامداران هیچ گونه همکاری برای رفع مشکل انجام نمی دهند، اظهار داشت: در زمینه کارخانه فولا نورد ایوان ما با این قضیه روبرو شده ایم، به این صورت که این کارخانه ۲ سهامدار دارد که هر دو ضد هم به دستگاه قضایی شکایت کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با اشاره به تلاشهای انجام شده برای فعالیت مجدد این کارخانه افزود: در این خصوص بارها پیگیری هایی در ستاد مقاومتی قوه قضائیه و ستاد حمایتی دادگستری کل انجام شده است که امیداوریم بزودی رای نهایی از جانب دادگاه صادر و نتیجه رای مشخص شود.
محمدرحیمی با اشاره به اینکه تمامی بدهی های این کارخانه تعیین تکلیف شده و هیچ گونه مشکلی در زمینه راه اندازی این کارخانه وجود ندارد، اظهار داشت: این کارخانه بازار ۱۰۰ درصدی را در اختیار دارد و در زمینه تولید هم مشکلی ندارد.
وی افزود: بحث اصلی این است وقتی سهامداران به جای تفاهم با یکدیگر کار را به دستگاه قضایی کشانده اند چاره ای نیست جز اینکه حکم نهایی صادر شود و منتظر ماند که حق با کدام یک از طرفین است.
فرماندار ایوان هم در این خصوص اظهار داشت: دلیل تعطیلی این کارخانه اختلاف بین سهامداران است و نارسایی از جانب فرمانداری، سازمان صنعت و معدن و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.
امیدعلی سبزی اضافه کرد: رایزنی های بسیاری با مسؤلان ذیربط برای رفع مشکل و ایجاد تفاهم بین شرکا انجام شد اما متاسفانه به نتیجه نرسیده است.
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایوان هم در مورد افراد بیکار شده این کارخانه هم اظهار داشت: این افراد به این اداره برای دریافت بیمه بیکاری عرضه شدند که تابحال حق و حقوق خویش را دریافت نمودند.
منصور منصوری مقدم اضافه کرد: شهریور ماه آخرین ماه دریافت بیمه بیکاری کارگران کارخانه نورد شهرستان ایوان است.
مدیرعامل کارخانه نورد ایوان هم چندی قبل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ سال از مشکل این کارخانه می گذرد که در این زمان قول مساعد برای کمک داده شد اما الان بعد از تعطیلی آن هم هیچ مسئولی به این مشکل توجه نکرده است.
محمد عبدی اضافه کرد: این کارخانه به عنوان بزرگترین کارخانه استان در ۲ فاز با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان سهم قابل توجهی در اشتغال دارد اما متاسفانه همچنان با مشکلاتی دست به گریبان است.
وی با اشاره به اینکه هیچ بدهی معوقی به کارگران نداریم، اظهار داشت: از عمده مشکلات بین سهامداران این کارخانه افزایش سرمایه، جذب نقدینگی و سرمایه گذار جدید است که با ورود مسؤلان رفع خواهد شد.
مدیر عامل کارخانه نورد ایوان خاطرنشان کرد: فاز اول این کارخانه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان و فاز دوم آن هم با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان سبب اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم می شود.
شهرستان ایوان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.


1399/06/02
20:22:15
1813
5.0 از 5
تگهای خبر: بیمه , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو