مسترکار - دنیای خودرو

حضور 150 استارتاپ فعال در حوزه سلامت دیجیتال

حضور 150 استارتاپ فعال در حوزه سلامت دیجیتال به گزارش مستر كار معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به قابلیت ایده های استارتاپ ها در حوزه سلامت دیجتال در جذب سرمایه حتی خارج از كشور، اظهار داشت: علاوه بر آن از جانب وزارت بهداشت، آئین نامه ها و بخشنامه های در رابطه با این حوزه را صادر شده استد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در ششمین رویداد مجازی "دوشنبه های استارتاپی" صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سلامت دیجیتال، این حوزه را یکی از ابعاد مهم حاکمیت در حوزه های کلیدی دانست و اضافه کرد: ازاین رو دولت باید در این حوزه خدمات رسانی کند؛ چون که این حوزه یک اقتصاد بزرگ خدماتی و بهداشتی است و یکی از موارد توسعه دهندگی حوزه سلامت بوده است.
وی اظهار نمود: کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی در دنیا هم دیده شده استف در کشور ما هم در زمینه حوزه توریسم سلامت، گردشگری سلامت، صادرات خدمات سلامت و بهداشت و درمان هم فضای بسیار برای عرضه خدمات با کیفیت وجود دارد.
ملکی فر افزود: خدمات فناوری خوبی در کشور در حوزه سلامت داریم، به صورتی که اخیرا یکی از پژوهشگران جوان ایرانی توانسته با دانش فناوری اطلاعاتی در خارج از کشور سامانه ای را بر پایه علوم شناختی بعنوان الگوریتم آلزایمر طراحی کند و سرمایه دو میلیون دلاری یک سرمایه گذار خارجی را جذب نماید.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه ما می توانیم بر لبه دانش و فناوری پیش برویم، خاطرنشان کرد: ما در کشور به لحاظ دانش فنی هیچ مشکلی نداریم و حتی ایده های استارتاپی جوانان ما می توانند از سرمایه گذاران خارجی حمایت دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش بسیاری برای تنظیم مقررات در حوزه سلامت دیجیتال کرده است، اضافه کرد: در زمینه تنظیم مقررات، آئین نامه ها، بخش نامه ها و دستورالعمل ها فعالیتهای زیادی از جانب وزارت بهداشت صورت گرفته است.
ملکی فر حوزه سلامت دیجیتال را حوزه ای حساسی توصیف کرد که با سلامت مردم جامعه سروکار دارد و افزود: ما نمی توانیم اجازه ورود استارتاپ ها را بدون این دستورالعمل ها به حوزه سلامت دیجیتال بدهیم، با تنظیم مقررات حوزه سلامت دیجیتال استارتاپ ها و سرمایه گذاران حوزه سلامت با آرامش بیشتری در این عرصه فعالیت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه کشور در حوزه سلامت دیجیتال پتانسیل زیادی دارد و ما در انتظار ابلاغ تصمیمات وزارت بهداشت در این حوزه هستیم، تصریح کرد: بر مبنای آمار سال ۹۶، ۸۰ استارتاپ در حوزه سلامت دیجیتال فعال بودند که این تعداد در سال ۹۸ به ۱۵۰ استارتاپ در این عرصه افزایش یافته است.
منبع:

1399/06/03
13:45:35
1561
5.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تور , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو