مسترکار - دنیای خودرو
وضعیت بازار كفش در آستانه بازگشایی مدارس

افزایش 30 تا 40 درصدی قیمتها نسبت به پارینه

افزایش 30 تا 40 درصدی قیمتها نسبت به پارینه مستر كار: رئیس اتحادیه كفش ماشینی و لاستیكی تهران از افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت كفش در شهریور امسال نسبت به ماه مشابه در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت كه بازار شهریور ماه در آستانه بازگشایی مدارس بیش از 50 درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.


علی اژدرکش در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه شیوع ویروس کرونا به تعداد زیادی از صنوف که کسب و کارشان فصلی است بزرگ ترین لطمه ها را رسانده، اشاره کرد: بازار شب عید بازار بسیار مهمی است که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد درآمد کل سال در آن انجام می شود، اما قسمت عمده آن تعطیل کامل بود و در قسمتی هم شاهد افت بازار بودیم. پس از ماه رمضان هم که بطور سنتی بازار افت می کند، در برهه کوتاهی رونق گرفت که خیلی سریع همزمان با موج دوم ویروس کرونا با افت شدید بازار مواجه شدیم.
او همینطور با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه، حقوق و تورم، از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت کفش در شهریور امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل آگاهی داد.
همین طور بگفته رئیس اتحادیه کفش ماشینی و لاستیکی تهران، شروع شهریور و آستانه بازگشایی مدارس هم همراه با فاز دوم کرونا بود که ضربه شدیدی به صنف کفش وارد شد. در این میان بازار شاهد رکود تورمی است و تورم تولید هنوز وارد بازار نشده، چونکه معمولا تا ماه چهارم سال کالاهای تولید شده در پاییز و زمستان عرضه می شود، اما در طول این مدت ما با افزایش نرخ ارز مواجه بودیم. به عبارت دیگر کالاهایی که هم اکنون در بازار به فروش می رسد عموماً با دلار حدود ۱۳ هزار تومانی تولید شده است و اگر تورم تولید و عوارض آن مانند چسبندگی قیمت ها از پاییز به بازار ورود کند، شرایط بحرانی خواهد شد.
اژدرکش با اعلان اینکه همزمان شدن ارائه اظهارنامه های مالیاتی در مردادماه با رکود در بازار فشار زیادی به اصناف وارد کرد، اظهار نمود: آمار دقیقی درباره کاهش تقاضا وجود ندارد، اما مشاهدات نشان میدهد که در بازار شهریور ماه و در آستانه بازگشایی مدارس بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال قبل افت فروش داشتیم که باتوجه به از دست رفتن بازار شب عید، فشار زیادی برای صنوف شمرده می شود.
رئیس اتحادیه کفش ماشینی و لاستیکی تهران درباره وام تخصیص داده شده به مشاغل لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا هم اظهار داشت: در طول این مدت نشنیدیم که در صنف کفش کسی این وام را دریافت کرده باشد؛ چونکه شرایطی در نظر گرفته شده که حدودا گرفتن این وام را غیرممکن می کرد. به صورت سنتی و نرمال لیست بیمه اسفند و فروردین ۲۰ درصد متفاوت می باشد و افراد زیادی حتی با توافق با کارفرما از شروع سال محل کار خودشان را عوض می کنند، اما این نکته برای اعطای وام در نظر گرفته نشده و یکی از شرایط دریافت این وام یکسان بودن فهرست بیمه در اسفند و فروردین بوده است. از جانب دیگر بنظر می رسد شرایط به وجود آمده منجر به تعدیل نیروها در بخش های مختلف شده و باید به دنبال راهکارهایی باشیم که کمترین تعدیل اتفاق بیفتد و تعدیل های قبلی هم جایگزین شود.
منبع:

1399/06/06
23:39:06
1844
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , بیمه , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو