مسترکار - دنیای خودرو
خلاصه دستاوردهای شاخص ۷ ساله دولت در حوزه صنعت و معدن

افزایش ۶۸ و هشت دهم درصدی تولید فولاد خام و ۱۳ و یك دهم درصدی تولید خودروی سبك

افزایش ۶۸ و هشت دهم درصدی تولید فولاد خام و ۱۳ و یك دهم درصدی تولید خودروی سبك مستر كار: خلاصه دستاوردهای شاخص هفت ساله دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت و معدن اعلام گردید كه بر این مبنا افزایش 68.8 درصدی تولید فولاد خام و 13.1 درصدی تولید خودروی سبك در طول این مدت ثبت شده است.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش عملکرد دولت یازدهم و سه ساله دولت دوازدهم در حوزه صنعت و معدن منتشر گردید.
در این گزارش به دستاوردهای مختلفی اشاره شده که همچون آنها افزایش ۶۴.۴ درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ و افزایش ۳۳.۷ درصدی تولید کاتد مس است. همین طور به افزایش ۳۴.۲ درصدی تولید پتروشیمی طی دوره هفت ساله دولت تدبیر و امید در مقایسه با گذشته شده است.
طبق این گزارش در عرصه تولید خودروی سبک نیز در این بازه زمانی میزان تولید از ۷۲۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه در سال ۹۲ به ۱۸۲۴ دستگاه در سال ۹۸ رسیده است که نمایانگر افزایش ۱۳.۱ درصدی تولید انواع خودروی سبک شامل سواری و وانت است. افزایش تولید فولاد خام از ۱۵.۵ میلیون تن در سال ۹۲ به ۲۵.۲ میلیون تن در سال ۹۸ رسیده که معادل ۶۸.۸ درصد است. افزایش ۶۴.۴ درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ در طول این مدت نیز از دیگر اقدامات دولت می باشد.
در تولید کاتد مس نیز دولت تدبیر و امید توانسته است از سطح تولید ۱۸۸ هزار و ۶۰۰ تن در سال ۹۲ به ۲۵۲ هزار و ۲۰۰ تن در سال ۹۸ برسد که معادل ۳۳.۷ افزایش تولید این محصول است.
همچنین تولید محصولات پتروشیمی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ معادل ۳۴.۲ درصد افزایش داشته و از ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۹۲ به ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسیده است.منبع:

1399/06/09
12:39:29
1780
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو