مسترکار - دنیای خودرو

اطلاعات موجودی، تولید و فروش باید در سامانه جامع تجارت ثبت شوند

اطلاعات موجودی، تولید و فروش باید در سامانه جامع تجارت ثبت شوند مستر كار: طبق تاكید مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد در خصوص تنظیم بازار محصولات فولادی، مدیریت عرضه و تقاضای محصولات فولادی بوسیله ایجاد شفافیت در كل زنجیره تامین محصولات در دستور كار ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، براین اساس مرتضی احمدی اظهار نمود: باتوجه به حساسیت ویژه دولت و نهادهای نظارتی بر روی قیمت محصولات میانی و نهایی فولاد، گاها شاهد این هستیم که برخی تولیدکنندگان، محصول خودرا خارج از بورس و با قیمت های بالا عرضه نموده و منجر به افزایش قیمت ها می شوند. ضمن اینکه به سبب انتظار تورمی در کشور، بخش های پایین دست این صنعت، بیش از نیاز واقعی متقاضی خرید هستند و گاهی اشخاص غیر تولیدکننده هم به نام تولیدکنندگان و فقط جهت بهره برداری از اختلاف قیمت بازار و بورس، در بازار تقاضای غیر واقعی ایجاد می کنند که این وضوع نیز سبب تشدید بحران در بازار می شود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اشاره کرد: از این روی و بر طبق مصوبات کارگروه تنظیم بازار که قسمتی از آن توسط معاونت بازرگانی و بخش دیگر آن که مربوط به تقاضای ورق های فولادی است و توسط معاونت صنایع لحاظ شده است، کلیه عرضه محصولات می بایست در بورس صورت گیرد و همه اعضای زنجیره تامین مکلفند اطلاعات موجودی، تولید و فروش خودرا در سامانه جامع تجارت ثبت کنند؛ در این مساله هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت.
بنا بر اعلام وزارت صنعت، وی افزود: صادرات این محصولات و خرید مواد اولیه نیز وابسته به رعایت مصوبات توسط شرکت ها و ایجاد شفافیت در عملکرد آنها خواهد بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین طور مجموعه دستگاه های نظارتی مصمم به اجرای این سیاست هستند. در آینده با اجرای این سیاست، شاهد تنظیم بازار این محصولات خواهیم بود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اعلام نمود: هفته گذشته با ابلاغ دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت کلیه شرکت های تولیدکننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و به تدریج سایر اعضای زنجیره نیز مشمول این مساله خواهند شد.
منبع:

1399/06/10
15:51:31
1518
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو