مسترکار - دنیای خودرو

اشتغال ۲۷۰ هزار نفری در پروژه های اقتصاد مقاومتی صنعت و معدن

اشتغال ۲۷۰ هزار نفری در پروژه های اقتصاد مقاومتی صنعت و معدن سازمان برنامه و بوجه آمار داد: برپایه هدف تعریف شده برای پروژه های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن اشتغال ۲۷۰ هزار نفر پیشبینی شده كه بیشتر از ۲۶ درصد كل اشتغال را دربرمی گیرد.


گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برپایه جداول آماری مربوطه، پروژه های اقتصاد مقاومتی اولویت دار در دو سطح ملی و استانی برنامه تولید و اشتغال گسترده و مولد برای سال جاری تعداد ۸۳ پروژه پیشبینی شده که توسط ۱۹ دستگاه مجری به مورد اجرا گذاشته می شود.
براساس خلاصه اطلاعات مربوط به برنامه های تولید و اشتغال در چارچوب یکی از بندهای تبصره ۱۸ قانون بودجه برای بخش صنعت و معدن میزان اشتغال ۲۷۰ هزار و یک نفر پیشبینی شده و تسهیلات از محل منابع داخلی موسسه عامل رقم بیشتر از ۱۰۰ هزار و ۶۴۹.۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و تسهیلات صندوق توسعه ملی هم به همین میزان مورد نظر است.
برابر آمار مورد بررسی کمک بلاعوض از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری به میزان ۴۶۶ میلیارد ریال است و یارانه سود تسهیلات پیشبینی شده در چارچوب تبصره یاد شده ۱۰ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال تخصیص یافته و در جمع منابع تبصره ۱۸ رقم ۱۰ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال را نشان داده است.
مجموع منابع اختصاص یافته شده از تبصره ۱۸ به میزان چهار هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال است که تخصیص ۳۹ درصد منابع را ثبت نمود.
کل اشتغال پیشبینی شده در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی اولویت دار در دو سطح ملی و استانی برای سال ۹۹ بالغ بر یک میلیون و ۳۲ هزار و ۹۶۲ نفر است.
همچنین کل تسهیلات از محل منابع داخلی موسسه عامل ۲۹۶ هزار و ۷۵ میلیارد ریال، تسهیلات صندوق توسعه ملی ۱۹۶ هزار و ۸۵۵ میلیارد ریال و کمک بلاعوض به میزان ۲۵ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال ثبت شده و یارانه سود تسهیلات هم به میزان ۱۹ هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال است.
علاوه براین در بخش وجوه اداره شده از محل تبصره ۱۸ هم ۳۰ هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال تخصیص یافته و جمع منابع تبصره ۱۸ بالغ بر ۷۵ هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال و مجموع منابع اختصاص یافته شده از محل تبصره ۱۸ به رقم ۳۱ هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال رسید که ۴۲ درصد برای اجرای برنامه ها تخصیص یافته است.
خلاصه اطلاعات مربوط به میزان تخصیص منابع به برنامه های مورد تفاهم در بخش صنعت ومعدن که بیستم آذر 97 انجام شد، مبلغ اختصاص یافته از منابع تبصره 18 برابر با 10 هزار و 677 میلیارد ریال و میزان تخصیص یافته چهار هزار و 177 میلیارد ریال که تخصیص 39 درصدی دارد.
همچنین منابع تجهیز شده از محل سپرده گذاری ریالی صندوق توسعه ملی میزان سپرده گذاری برنامه ریزی شده برای برنامه های حوزه صنعت و معدن 100 هزار و 650 میلیارد ریال که میزان سپرده گذاری برای سال 97 رقم 9 هزار میلیارد ریال و در سال 98 به 46 هزار و 200 میلیارد ریال رسید که در مجموع سپرده گذاری 55 هزار و 200 میلیارد ریال را نشان داده است.
علاوه براین، خلاصه عملکرد برنامه های تولید و اشتغال مورد تفاهم از نظر جذب منابع صنعت ومعدن 51 هزار و 128 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که منابع جذبی در چارچوب یکی از بندهای تبصره 18 در زمینه کمک بلاعوض 132 میلیارد ریال و یارانه سود تسهیلات هم یکهزار و 875 میلیارد ریال است.


1399/06/12
08:38:51
1457
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو