مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر دفاع:

وزارت دفاع آماده تأمین نیازمندی صنایع مختلف است

وزارت دفاع آماده تأمین نیازمندی صنایع مختلف است به گزارش مستر كار معاون وزیر دفاع و مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع از آمادگی وزارت دفاع برای تأمین نیازمندی صنایع مختلف برای قطع وابستگی اطلاع داد و اظهار داشت: امروز در این وزارتخانه بیشتر از ۳۸ هزار قطعه تولید می شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ مجید هدایت در آیین رونمایی از چند قطعه گلوگاهی خودرو شامل ACU، توربوشارژ، ایربگ و باتری های ویژه خودرو های عمومی و تاکسی و مناطق گرمسیری ساخت متخصصان صنعت دفاعی وزارت دفاع تصریح کرد: نمایشگاه (نهضت قطعه سازی) در دو حوزه نظامی و غیرنظامی با نمایش ۲۰۰۰ قطعه، دستاوردهای پرارزش نیروهای مسلح در ساخت مواد فلزی، مواد غیرفلزی، سوخت، مواد پرانرژی، سرجنگی، هدایت و ناوبری، کنترل، اویونیک، الکترواپتیک، ارتباطات، رادار، جنگال، سایبرو فناوری اطلاعات، انرژی، تولید و توزیع توان، موتور و پیشران و... را برای تأمین نیاز ملی و صنایع به معرض نمایش گذاشته است.
وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای وزارت دفاع در عرصه تولید انواع قطعات پیچیده و حساسی که مورد تحریم کشورهای بیگانه است، اظهار داشت: امروز در وزارت دفاع بیشتر از ۳۸ هزار قطعه تولید می شود که در این نمایشگاه تنها ۲ هزار قطعه به معرض نمایش گذاشته شده است.
مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با اشاره به اینکه این وزارتخانه با بومی سازی انواع سامانه ها، توانمندی خویش را در حوزه های مختلف نشان داده است، اظهار داشت: کشور می تواند همه نیازهای خویش را از راه ظرفیت های موجود در صنعت دفاعی تأمین کند؛ تمرکز ما برای تأمین نیازمندی ها باید به داخل کشور باشد و از این طریق صنعت خودرو سازی هم همانند صنایع دفاعی می تواند از تحریم ها عبور کند.
هدایت در مورد رونمایی از باتری های ویژه خودرو های عمومی اظهار داشت: این باتری ویژه خودرو های عمومی سبک با استارت مکرر است که خصوصیت هایی همچون مقاومت و اطمینان بالا در مقابل استارت های پیوسته، ۷۰ درصد طول عمر بیشتر در دمای زیاد، ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر و همینطور ۲۵ درصد ایمنی و شارژ سریع بالاتر را دارد.
وی در مورد باتری ویژه مناطق گرمسیری هم اضافه کرد: در این نوع باتری ها عمر و مقاومت باتری افزایش یافته است که می تواند تا حد زیادی دغدغه رانندگان مناطق گرمسیری را در تعویض زود هنگام باتری رفع نماید.
معاون وزیر دفاع در مورد ساخت توروبوشارژ خودرو توسط متخصصان صنعت دفاعی اظهار داشت: توروبو شارژ سیستمی کمکی است که با تزریق هوای بیشتر به محفظه احتراق، توان خروجی و راندمان موتورهای درون سوز را زیاد می کند.
وی اضافه کرد: توربوشارژر یک موتور مکانیکی بوده که میزان هوای ورودی به داخل موتور را زیاد می کند. این دستگاه از دو بخش اصلی متصل به هم تشکیل شده که با هماهنگی یکدیگر، حجم و فشار هوای ورودی به محفظه سیلندر را افزایش داده و در نهایت باعث افزایش قدرت کلی موتور می شوند.
هدایت در مورد ساخت ACU توسط متخصصین صنعت دفاعی خاطرنشان کرد: ACU کامپیوتر کنترل هوشمند ایربگ و همان یونیت کنترلی است که فرامین مربوط به فعال سازی ایربگ را صادر می کند و تا کنون حدود ۳۰۰۰ ACU تحویل شرکتهای خودروسازی شده است.
مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با اشاره به اینکه صنعت دفاعی در تعامل تنگاتنگ با شرکت های خودروساز بخش عمده ای از تعهدات خود در زمینه باتری، توروبوشارژ ACU تأمین و تحویل داده است و بخش دیگری از قطعات هم به تولید انبوه رسیده است اظهار داشت: وزارت دفاع آماده تأمین نیازمندی صنایع مختلف برای قطع وابستگی است.فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو هم در این مراسم تصریح کرد: از سال قبل همکاری شرکت ایران خودرو و صنعت دفاعی در جهت قطع وابستگی و تقویت داخلی سازی بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه امروز صنعت دفاعی در لبه تکنولوژی قرار دارد، اضافه کرد: شاهد محصولات و دستاوردهای ارزشمندی در نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع بودیم که مورد نیاز ملی و مردم عزیز است و ان شاءالله تعامل و سطح همکاری با بخش دفاع افزایش خواهد یافت.
مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به اینکه در زمینه تأمین توربو شارژ و باتری قراردادهایی از قبل داشتیم، اضافه کرد: ان شالله طی روزهای آتی زمینه های جدید همکاری خویش را تقویت خواهیم کرد.
منبع:

1399/06/17
12:47:15
1925
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو