مسترکار - دنیای خودرو
سرپرست وزارت صنعت:

قیمت های بازاری خودرو ها غیرواقعی است

قیمت های بازاری خودرو ها غیرواقعی است به گزارش مستر كار سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قیمت های بازاری خودرو ها غیرواقعی است و تفاوت قیمت كارخانه ای و بازاری خودرو ها نباید این قدر زیاد باشد.


«جعفر سرقینی» امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اضافه کرد: گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول های در دست خویش را تبدیل به کالا کنند.
به گفته وی، تولید روزانه دو خودروساز بزرگ کشور سه هزار و ۶۰۰ دستگاه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۵ درصدی دارد
سرقینی افزود: تحویل ایران خودرو و سایپا در این زمان در همسنجی با سال گذشته رشد سه درصدی داشته و از آغاز سال جاری تابحال بیشتر از ۳۴۲ هزار دستگاه خودرو بابت تعهدات قبلی و جاری شان خودرو تحویل مردم داده اند.
وی با اشاره به اینکه همچون گذشته خودروسازان تعهدات معوق نگران کننده ندارند و آمار تعهدات کاهش قابل ملاحظه ای یافته است، افزود: امروز به صورت نمونه تعهدات ایران خودرو به کمتر از ۴۰ هزار دستگاه رسیده و بدون شک با این روند تولید، همه تقاضاها را پاسخگو خواهیم بود.
سرپرست وزارت صنعت تصریح کرد: برای رسیدن مردم به خودروی مورد نیازشان هم دستور داده شده تا برنامه ثبت نام خودرو به صورت مداوم و با برنامه های بیشتر ادامه یابد.
وی خاطرنشان کرد: در حالیکه در اولین برنامه قرعه کشی خودرو های ثبت نامی، بیشتر از چهار میلیون نفر برای حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو ثبت نام کرده بودند، امروز این رقم به کمتر از ۲۰۰ هزار نفر متقاضی رسیده که مبین کاهش عطش خرید نزد مردم است.
سرقینی تصریح کرد: در صورت تداوم و افزایش ثبت نام ها، قیمت خودرو ها بیشتر از پیش افت خواهد نمود و شانس افراد برای خودرودار شدن بیشتر خواهد شد.
این مقام مسوول با اشاره به نقدها از شیوه ثبت نام ها، یادآوری کرد: زمانی که ثبت نام ها به صورت عادی انجام می شد و خبری از قرعه کشی نبود هم منتقدان صحبت از وجود ربات می کردند، امروز اما قرعه کشی خودرو ها در حضور نهادهای مختلف نظارتی انجام می شود و حتی از نظارت های بیشتر استقبال خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: با انجام نظارت ها در حضور مسئولان، کسی جرات تخلف نخواهد داشت و مردم باید صبور باشند تا روال کنونی را هرچه بهتر تنظیم نماییم.
سرقینی درمورد برنامه های تحویل فوری خودرو اظهار داشت: تحویل فوری ها هم می تواند بازار را آرام کند، اما باید مکانیزم آن تعریف شود.
وی اضافه کرد: هرگونه برنامه تحویل فوری خودرو در شرایط کنونی به هجوم مردم برای خرید خواهد انجامید، اما اگر هم برنامه ای تعریف شود با انجام قرعه کشی خواهد بود.
منبع:

1399/06/19
14:55:49
1833
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو