مسترکار - دنیای خودرو

۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی در خراسان جنوبی شناسایی شد

۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی در خراسان جنوبی شناسایی شد سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی اظهار داشت: 200 نقطه امیدبخش معدنی با مساحت بیش از 20 هزار كیلومتر مربع حاصل مطالعات پهنه های اكتشافی در این استان شناسایی شده است.


به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، عباس جرجانی اضافه کرد: بررسی پهنه های اکتشافی در خراسان جنوبی از سال ۹۲ کلید خورد و عملیات اجرایی آن از سال ۹۴ شروع شد.
وی بیان کرد: پهنه ها را در جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری، افزایش توان بخش خصوص و شناسایی پتانسیل های معدنی استان تعریف کرده بودیم و توسط یکسری سازمان های توسعه ای که در اختیار دولت هستند مثل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران همین طور توسط بخش خصوصی انجام شده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: در این خصوص حدود ۲۰ هزار کیلومتر مربع نقطه امیدبخش مشخص شده است که حدود ۲۰۰ نقطه می شود.
وی اضافه کرد: بر طبق این نقاط امیدبخش، شرکت ها کارهای اکتشافی را ادامه می دهند و به محض اینکه به پروانه اکتشاف رسید و مشخص شد که چه ماده معدنی وجود دارد، واگذاری بوسیله مزایده صورت خواهد گرفت.
خراسان جنوبی، پیشرو در ژئوفیزیک هوایی
جرجانی گفت: با انجام ژئوفیزیک هوایی کار بسیار خوبی از سال ۹۲ در استان خراسان جنوبی انجام شده و شناسایی پتانسیل های معدنی در عمق زمین با بالگرد صورت گرفته که نقاط امیدبخش نیز بر طبق همین نتایج مشخص شده است.
وی اظهار داشت: ما یکی از استان هایی هستیم که بیشترین ژئوفیزیک هوایی در آن انجام شده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اضافه کرد: در سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ که بیشترین پهنه های اکتشافی استان بوده، معادل ۱۵۰ میلیارد تومان دراین زمینه توسط بخش دولتی و خصوصی انجام شده است که جای امیدواری دارد در صورت شناسایی پتانسیل های معدنی استان می توانیم برای سرمایه گذاری در این بخش و فرآوری معدنی گام های موثری را برداریم.
محدوده های معدنی راکد تعیین تکلیف می شود
وی بر لزوم تعیین تکلیف محدوده های معدنی راکد و واگذاری به سرمایه گذاران جدید بوسیله مزایده اصرار کرد و اظهار داشت: محدوده های معدنی چه در چارچوب پروانه های بهره برداری و چه در محدوده های اکتشافی که عملا راکد هستند، باید تعیین تکلیف شوند.
جرجانی اشاره کرد: با مصوبه شورای معادن استان قرار شد سازمان صنعت، معدن و تجارت حداکثر طی یک ماه گزارش کاملی را دراین زمینه تهیه نماید.
وی اضافه کرد: براین اساس مقرر شد کسانی که ادامه فعالیت آنها از نظر سازمان دارای توجیه باشد، کمکشان نماییم و آنها که می دانیم علاقه ای به ادامه فعالیت معدنی ندارند سریعتر تعیین تکلیف نماییم تا محدوده ها را بوسیله برگزاری مزایده در اختیار افراد جدید قرار دهیم.


1399/06/22
12:55:55
1485
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو