مسترکار - دنیای خودرو
طبق اعلام اتاق اصناف:

گران فروشی كمتر شده، احتكار بیشتر

گران فروشی كمتر شده، احتكار بیشتر برمبنای اطلاعات انتشار یافته از طرف اتاق اصناف ایران در پنج ماهه نخست امسال بیشترین میزان احتكار مربوط به لاستیك، روغن، برنج و شكر بوده و نسبت به زمان مشابه سال قبل تخلفات گران فروشی 19 درصد، درج نكردن قیمت 19 درصد، صادر نكردن صورت حساب 22 درصد و تقلب 18 درصد كاهش و احتكار چهار درصد افزایش یافته است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، این اطلاعات نشان میدهد تعداد کل بازرسی ها از صنوف تهران در پنج ماهه ابتدایی سال جاری یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۳۰۷ فقره بود که ۵۹ هزار و ۴۹۵ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۸۷۸میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال تشکیل شده است.
همین طور تعداد بازرسی های انجام شده در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش یافته و تعداد پرونده های متشکله هفت درصد کاهش داشته است.
بر این اساس، در پنج ماهه ابتدایی امسال بیش از ۶۱ هزار فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شده و آمارها نشان میدهد که در طول این مدت، تخلف گران فروشی نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۹ درصد، درج نکردن قیمت ۱۹ درصد، صادر نکردن صورت حساب ۲۲ درصد و تقلب ۱۸ درصد کاهش و احتکار چهار درصد افزایش یافته است.
در این میان پس از ایجاد شورای تشدید بازرسی و نظارت در امتداد نظارت بر انبارها و مراکز نگهداری عمده کالا، بازرسان اصناف ۱۱ هزار و ۷۰۰ گشت مشترک با بازرسان سازمان حمایت، سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و دادستانی انجام داده اند که در نتیجه این بازرسی، ۳۳ مورد گزارش احتکار بیش از ۲۰ میلیارد ریال ثبت شده و بیشترین میزان احتکار مربوط به لاستیک، روغن، برنج و شکر بوده اند.
همین طور برمبنای اطلاعات انتشار یافته از طرف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در پنج ماهه امسال، بیش از ۵۸ هزار مورد بازرسی در چارچوب گشت مشترک برای کنترل و نظارت بر عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار انجام شده که منجر به تنظیم ۲۴ هزار و ۸۵۶ فقره پرونده تخلف جمعاً به ارزش بیش از ۵.۴۳۲ میلیون ریال شده است.1399/06/24
13:58:59
1329
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو