مسترکار - دنیای خودرو

نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شكر در مردادماه

نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شكر در مردادماه جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه از بین ۹ كالای اساسی كه وضعیت قیمت آنها در مردادماه سال جاری انتشار یافته، قیمت هفت كالا حدودا بین ۱۵ تا ۱۰۰ درصد نسبت به مردادسال قبل و قیمت تمام ۹ كالا بین یك تا ۱۶ درصد نسبت به تیر سال جاری افزایش داشته است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار بیشترین افزایش قیمت در مرداد سال جاری مربوط به برنج پاکستانی باسماتی درجه یک بوده که قیمت آن با ۹۵.۸ درصد افزایش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان در مرداد سال قبل به ۲۰ هزار و ۸۰۰ تومان در ماه مشابه سالجاری رسیده است.
البته قیمت برنج تایلندی، داخلی هاشمی درجه یک و طارم اعلا هم در این زمان به ترتیب ۳۹.۲، ۱۵.۷ و ۱۴.۸ درصد افزایش داشته و در مرداد سال جاری به حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰، ۲۶ هزار و ۲۰۰ و ۶۷۰۰ تومان رسیده است.
قیمت گوشت مرغ هم با ۲۳.۴ درصد افزایش از ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان در مرداد سال قبل به حدود از ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان در مرداد سال جاری رسیده است.
اما قیمت گوشت گوساله و گوسفندی در این زمان ۷.۳ و ۰.۳ درصد کاهش یافته و قیمت آنها در دومین ماه تابستان سال جاری به حدود ۷۹ هزار و ۳۰۰ و ۹۸ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است. این در شرایطی است که قیمت این دو محصول در مرداد سال قبل به ترتیب حدود ۸۵ هزار و ۶۰۰ و ۹۸ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است.
در این میان قیمت شکر سفید و شکر بسته ۹۰۰ گرمی در مرداد سال جاری به ترتیب ۶۹.۱ و ۵۵.۸ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته، به صورتی که قیمت هر کیلوگرم شکر سفید و هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر در مرداد سال جاری به حدود ۸۸۰۰ و ۸۴۰۰ تومان رسیده است.
البته قیمت همه اقلام یاد شده در مرداد سال جاری نسبت به ماه قبلش افزایش یافته و میزان افزایش قیمت ها طی یک ماه هم بین ۱.۲ درصد (برنج طارم اعلا) تا ۱۶.۴ درصد (برنج تایلندی) بوده است.


منبع:

1399/07/02
11:30:41
1630
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو