مسترکار - دنیای خودرو
با ارجاع طرح تامین كالاهای اساسی به كمیسیون برنامه؛

قالیباف: شبكه توزیع كالا در كشور نابسامان است

قالیباف: شبكه توزیع كالا در كشور نابسامان است به گزارش مستر كار رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نابسامانی در شبكه تولید كالا اظهار داشت: ما به التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نرخ تمام شده كالاها به جیب دلالان رفته كه این نشان دهنده نابسامانی در شبكه توزیع در كشور است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، پس از تصویب کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی نمایندگان با ۲۰۴ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند که طرح تأمین کالاهای اساسی جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شود.
محمدباقر قالیباف پس از تصویب کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی، اظهار داشت: مجلس به دو طرح جهش تولید و تأمین مسکن و همینطور طرح تأمین کالاهای اساسی رای مثبت داد که این نشان دهنده جهت گیری مجلس به موضوعات اقتصادی می باشد. مجلس نشان داد که تصمیمات خویش را در مبحث مسکن و بحث مربوط به کالاهای اساسی گرفته است.
وی ادامه داد: در جریان بررسی کلیات آقای پورمحمدی نماینده دولت نکاتی را بیان کرد و دوستان در کمیسیون برنامه هم اشاراتی داشتند که این موارد در جزئیات طرح لحاظ شود. بنابراین بهتر است فرصت مجدد جهت بررسی طرح به کمیسیون برنامه داده شود. نمایندگان هم پیشنهادات خویش را بیان کنند تا پس از بررسی باردیگر در صحن علنی مطرح شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های پورمحمدی اظهار داشت: اصرار ما در این طرح آن است که کالاها بین مردم توزیع شود. چون حالا مشکل در شبکه توزیع کالا در کشور است که دارای نابسامانی است. دلیل آن است که دولت نتوانسته این مجموعه را ساماندهی کند. وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها تخصیص داده می شد انتظار می رفت که با همان قیمت به دست مصرف کننده برسد اما قیمت تمام شده چیز دیگری بود؛ چون مابه التفاوت ارز تخصیص داده شده با قیمت اصلی به جیب دلالان رفت. این همان اشکال دولت می باشد.
قالیباف افزود: نمایندگان با توجه به این مورد تاکید دارند که باید کالا توزیع شود. بطور قطع این امکان و ظرفیت هم وجود دارد که سبد کالا بین مردم توزیع شود. دولت باید این کار را انجام دهد. منتهی ما برای بحث تأمین منابع این طرح را به کمیسیون برنامه ارجاع می دهیم تا در نخستین فرصت به صحن برگردانند.1399/07/08
13:42:53
1670
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو