مسترکار - دنیای خودرو

ایران خودرو دیزل متعهد به كاهش ارزبری تولید اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل شد

ایران خودرو دیزل متعهد به كاهش ارزبری تولید اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل شد مستر كار: ایران خودرو دیزل متعهد شد ارزبری تولید اتوبوس را حداكثر تا اختتام اسفندماه از 55 هزار یورو به 41 هزار یورو در هر دستگاه كم كند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از خانه ملت، در دومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری که با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران، مدیر عامل سایپا و ایران خودرو بامداد دوشنبه برگزار شده بود، مقرر شد، ایران خودرو دیزل متعهد شد ارزبری تولید اتوبوس را حداکثر تا اختتام اسفندماه از ۵۵ هزار یورو به ۴۱ هزار یورو در هر اتوبوس کم کند.
در این جلسه عنوان شد: شهرداری تهران ۲۵۰ دستگاه اتوبوس از ایران خودرو خریداری می کند و برای خرید ۲۵۰ دستگاه اتوبوس بعدی، مقرر شد سازمان شهرداری ها اقدام لازم را جهت ستاندن مجوز ترک تشریفات مناقصه از سازمان برنامه و بودجه انجام دهد. قیمت این اتوبوس ها به شرط پرداخت ۵۰ درصد هزینه پیش پرداخت، ثابت خواهد بود.
همچنین مقرر شد شهرداری ها تعداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اوراق مشارکت خریداری کنند این مهم با محوریت سازمان شهرداری ها صورت خواهد گرفت.
بر همین اساس، عقد قرارداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری تهران تا حداکثر ۳ هفته عملیاتی خواهد شد و ۵۰۰ دستگاه مربوط به شهرداری ها نیز تا حداکثر ۳ هفته عملیاتی می شود. این مهم به شرط قیمت ثابت و پرداخت ۵۰ درصد هزینه به صورت پیش پرداخت اجرا می شود.
در این جلسه همین طور مقرر شد جهت تعیین تکلیف تسهیل خرید اتوبوس های بین شهری جلسه ای با محوریت وزارت صمت با حضور سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور و سایر دستگاه های متولی اجرا شود و تا ۱۵ روز توافق انجامو گزارش آن به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
از دیگر تصمیمات این جلسه این بود که سازمان شهرداری ها حداکثر تا ۳ هفته اقدام لازم جهت تامین کپسول گاز ۵۸۰ دستگاه اتوبوس متوقف شده را انجام دهد.
براین اساس، جلسه ای با محوریت صادقی نیارکی و جمالی نژاد و سایر دستگاه های متولی برگزار و درباره بازسازی ۵ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تصمیم گیری می شود.
تاکنون قرارداد بازسازی ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شده است.منبع:

1399/07/21
14:44:53
1397
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو