مسترکار - دنیای خودرو

مترو تهران برای تعمیر و نگهداری 5000 میلیارد تومان نیاز دارد

مترو تهران برای تعمیر و نگهداری 5000 میلیارد تومان نیاز دارد به گزارش مستر كار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: نیاز شركت مترو برای تعمیرات اساسی تا سال 1403 بیش پنج هزار میلیارد تومان است و این سازمان در حال بررسی راهكارهای كمك به مترو است.


مسعود شفیعی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از خطوط مترو و بخش بهره برداری و نگهداری ناوگان ریلی پایتخت اضافه کرد: پایتخت ۲ مشکل اساسی حمل و نقل و آلودگی هوا دارد که چاره نهایی آنها توسعه خطوط مترو است که هم می تواند معضل ترافیک و حمل و نقل و هم آلودگی هوا را برطرف سازد.
وی یادآورشد: از ۲۰ سال قبل برای توسعه خطوط ارتباطی مترو در تهران سرمایه گذاری کلانی انجام شد اما به نظرم موضوعی که از طرف دولت کمتر مورد توجه قرار گرفت، مساله نگهداری و تعمیرات تجهیزات ناوگان و سیستم های موجود در رابطه با آن است.
شفیعی اظهارداشت: در صورتیکه به موضوع نگهداری، تعمیر و تجهیز ناوگان ریلی تهران توجه نشود، آن اثر بخشی لازم را نخواهد داشت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: از منابع داخلی خود شرکت مترو تا حالا صرف این تعمیرات و نگهداری شده است؛ دولت هیچ بدهی دراین زمینه به این شرکت ندارد و شاید تا حالا این احساس وجود نداشت که در حوزه بهره برداری نیز دولت باید کمک نماید و از همین رو دراین زمینه توافقی وجود نداشت.
شفیعی افزود: با همین رویکرد تا حالا سهمی برای تعمیر و نگهداری مترو و تجهیزات آن در نظر گرفته نشده است و الان درصدد هستیم که قسمتی از اعتبارات را در بخش بهره برداری بعنوان سهم دولت در نظر بگیریم.
به گفته وی در موضوع ایجاد خطوط دولت کمک می نماید اما تا حالا در حوزه بهره برداری، تعمیر و نگهداری مترو و ایستگاه و نیروی انسانی وارد نشده بود.
این مقام مسئول افزود: دولت تاکید دارد تا برای نگهداری و تعمیرات تجهیزات مترو که بسیار گران قیمت است، کمک نماید تا آنها را بتوان در بهترین وضعیت مناسب نگه داشت و توسعه داد.
وی به آمار و اطلاعات ارائه شده شرکت بهره برداری خطوط متروی تهران اشاره و اعلام نمود: بر طبق این گزارش ها هنوز در این ناوگان ظرفیت خالی داریم و با خطوطی که به وجود آورده ایم می توان بهره برداری بیشتری داشته باشیم.
شفیعی بیان کرد: قسمتی از این مساله به کمبود لوکوموتیو و قسمتی از علت آن هم به سن ناوگان است که مربوط به ۲ دهه قبل می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: تعمیرات اساسی چندانی بر روی همین ناوگان نیز صورت نمی گیرد و امروز این نگرانی وجود دارد که این واگن ها و لوکوموتیو ها از رده بیرون بروند و همین ظرفیت موجود را نیز از دست بدهیم.
ناوگان ریلی تهران و حومه دارای هفت خط مترو، ۱۷۵ رام قطار و ۱۲۰ ایستگاه فعال است که بگفته مسئولان مترو این تعداد ایستگاه باید به ۲۳۷ مورد برسد.منبع:

1399/08/02
23:11:38
1541
5.0 از 5
تگهای خبر: ترافیك , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو