مسترکار - دنیای خودرو
وزارت صنعت در ۶ ماهه ۹۹ خبرداد:

رشد 18 و یك دهم درصدی میزان استخراج اسمی پروانه های معدنی

رشد 18 و یك دهم درصدی میزان استخراج اسمی پروانه های معدنی مستر كار: بررسی میزان استخراج اسمی پروانه های بهره برداری معدن در نیمه نخست امسال نسبت به زمان مشابه پارینه افزایش 18.1 درصدی را نشان میدهد.


گزارش روز دوشنبه ایرنا برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت حاکی می باشد، امسال در دوره فروردین لغایت شهریورماه، تعداد ۳۰۸ فقره پروانه بهره برداری از معدن با میزان استخراج اسمی ۱۳ میلیون و ۹۵۴ هزار تن صادر شد که زمینه اشتغال دو هزار و ۵۳۸ نفر فراهم خواهد ساخت که در مقایسه با نیمه نخست سال ۹۸ از نظر اشتغال ۲.۳ درصد کاهش دارد.
بررسی آمارهای مربوطه گویای آنست که تعداد پروانه های صادره در دوره این گزارش نسبت به نیمه نخست پارینه افزایش ۷.۳ درصدی دارد.
سال گذشته باصدور ۲۸۷ فقره پروانه بهره برداری از معدن برای استخراج اسمی ۱۱ میلیون و ۸۱۲.۴ هزار تن زمینه اشتغال دو هزار و ۵۹۸ نفر را فراهم نموده بود.
فارس بالاترین تعداد پروانه بهره برداری
برابر آمارهای صادره توسط وزارتخانه مزبور، در نیمه نخست امسال استان فارس با ۲۹ فقره پروانه بهره برداری از معدن بالاترین سهم را به خود اختصاص داد و سپس استان های مرکزی و اصفهان به ترتیب با ۲۷ و ۲۴ در رده بعدی قرار دارند.
بیشترین اشتغال سهم استان فارس
باستناد آمار مورد بررسی استان فارس با زمینه سازی اشتغال ۲۹۴ نفر در قالب پروانه های یاد شده، بیشترین سهم را از آن خود ساخت و بعد از آن کرمان و آذربایجان شرقی به ترتیب با ۲۴۵ و ۲۱۳ نفر در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند.
خوزستان بالاترین میزان استخراج اسمی
استان خوزستان از نظر میزان استخراج اسمی باستناد پروانه های بهره برداری در نیمه نخست ۹۹ با رقم یک میلیون و ۶۵۹ هزار تن بالاترین سهم را از آن خود ساخت و بعد از آن آذربایجان شرقی با یک میلیون و ۳۵۹ هزار تن و فارس با ۹۰۱.۶ هزار تن در رده های بعدی جای گرفته اند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، ایران با شناسایی حدود 57 میلیارد تن ذخیره معدنی که 37 میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است، در جهان جایگاه پانزدهم را به خود اختصاص داد و سالیانه از پنج هزار و 600 معدن فعال کشور به طور متوسط 400 میلیون تن انواع مواد معدنی استخراج می شود که سهم مصالح ساختمانی آن 60 تا 65 درصد برآورد شده است.منبع:

1399/08/27
20:49:50
911
5.0 از 5
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو