مسترکار - دنیای خودرو

سرمایه گذاری صد میلیون دلاری در صنعت لاستیك خراسان جنوبی

سرمایه گذاری صد میلیون دلاری در صنعت لاستیك خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از سرمایه گذاری یكصد میلیون دلاری در صنعت لاستیك این استان آگاهی داد و اظهار داشت: با این سرمایه گذاری، طرح توسعه كارخانه كویر تایر محقق می شود.


مشیرالحق عابدی شامگاه چهارشنبه گفت: به دنبال پیگیری های استاندار در خصوص حل مشکل ارزی کارخانه کویر تایر و در مسافرت مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید، موافقت این مجموعه با سرمایه گذاری در شرکت کویر تایر اعلام گردید.
وی اشاره کرد: با اجرای طرح توسعه کویر تایر، سالانه به میزان ۴۰ هزار تن لاستیک تمام رادیال سیمی ویژه خودرو های سنگین تولید می شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با این اتفاق، ظرفیت تولید لاستیک در کویر تایر بیش از ۲ برابر افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: باتوجه به رشد بیش از پیش قیمت مواد اولیه، حقوق و دستمزد کارگران، نرخ ارز و ظرفیت محدود کارخانه، ادامه شرایط موجود برای کویر تایر مقرون به صرفه نیست.
عابدی اشاره کرد: تحقق این طرح توسعه، زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر را فراهم می آورد و پس از حل شدن مسایل ارزی و مالی، در مدت سه سال این طرح به نتیجه می رسد.
وی اظهار داشت: با این اتفاق، کویر تایر به قطب تولید تایر در شرق کشور تبدیل می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: یکی دیگر از مواردی که در این سفر مطرح شده، موضوع سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری امید در طرح های معدنی استان است.
وی بیان کرد: سرمایه گذاری شرکت امید در حوزه معدنی استان به توسعه این طرح ها خواهد انجامید.
«حسین مدرس خیابانی» مدیرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید روز چهارشنبه به خراسان جنوبی سفر کرد.
مدیرعامل شرکت کویر تایر در ایام اخیر با اعلان اینکه طرح توسعه کویر تایر با مشکل روبه رو شده است، خواهان پشتیبانی از این طرح شد.
سید محمدحسین زینلی از تولید ۲ میلیون و ۴۱۳ هزار حلقه انواع تایر رادیال سواری در هفت ماه نخست امسال در این کارخانه آگاهی داد و اظهار داشت: در سال جهش تولید و با تلاش کارکنان تلاشگر این مجموعه، میزان تولید تایر نسبت به زمان مشابه سال قبل به لحاظ حلقه ای ۴۹ درصد رشد نشان میدهد.
در حال حاضر ۳۵ سایز و طرح مختلف انواع تایر رادیال سواری از رینگ ۱۳ تا ۱۹ در این کارخانه مستقر در نزدیکی بیرجند تولید می شود.


1399/08/30
16:37:17
947
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو