مسترکار - دنیای خودرو
بعد از ۱۰ سال وقفه؛

خط تولید لوكوموتیو در واگن پارس مجدد افتتاح شد

خط تولید لوكوموتیو در واگن پارس مجدد افتتاح شد مستر كار: مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی اولین لوكوموتیو در شركت واگن پارس با عنوان «لكوموتیو پارس 33» بعد از وقفه ای 10 ساله آگاهی داد.


"سعید رسولی" امروز (سه شنبه) در مراسم ورود ناوگان ریلی جدید تولید داخل، اضافه کرد: با حمایت وزیر راه و شهرسازی در این مرحله ۷۰ دستگاه انواع ناوگان شامل لکوموتیو، واگن مسافری و واگن باری به ارزش ۲۲۳ میلیارد تومان وارد شبکه ریلی می شود.
وی بیان داشت: امسال در مجموع تا حالا ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان وارد شبکه ریلی شده و ظرفیت جابه جایی بار و مسافر را از نظر کمی و کیفی ارتقاء داده است.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ارزش کل ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان تولید داخل یاد شده را یک هزار و ۱۵۶ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: نسبت به سال قبل ۲۰ درصد رشد ورود ناوگان داشتیم.
وی افزود: امروز همین طور خط تولید لکوموتیو در واگن پارس اراک بعد از ۱۰ سال تعطیلی مجدد افتتاح شد که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات کارهای اقتصادی، امیدبخش است.
رسولی افزود: در امتداد پشتیبانی از تولید داخل، سازوکاری در شرکت راه آهن به وجود آمد که زنجیره کاملی برای حمایت واقعی و پایدار از تولید داخل است.
وی اضافه کرد: ایجاد و تاسیس مرکز تست ریلی با همکاری وزارت دفاع و سازمان ملی استاندارد انجام شده و با ساخت بزرگترین مرکز تست مجهز ریلی، از تولیدکننده های این حوزه بیشترین استفاده را خواهیم داشت.
به گفته این مقام مسوول، امروز اولین لکوموتیو تولیدی واگن پارس با عنوان پارس ۳۳ تحویل می شود و سفارش ۱۰ دستگاه لکوموتیو به این شرکت داده شده است.
معاون وزیر راه اظهار داشت: در این هفته و هفته آتی قراردادهای جدید تقاضاهای سرمایه گذاری در حوزه ناوگان ریلی که از طرف بخش غیردولتی است بین کارخانجات تولید داخل تقسیم می شود و سفارش گذاری های جدید صورت خواهد گرفت.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، توسعه تجارت و ترانزیت یکی از ضرورت های شکوفایی اقتصادی کشور است بدین جهت در دولت "تدبیر و امید" گسترش ظرفیت را های ترانزیتی و توسعه شبکه ریلی به صورت ویژه در دستور کار بوده و تا آخرین روز کاری دولت هم این روند تداوم دارد.منبع:

1399/09/05
23:46:06
874
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو