مسترکار - دنیای خودرو
نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز

امیدواری به واكسن كرونا سد راه صعود طلا می شود

امیدواری به واكسن كرونا سد راه صعود طلا می شود نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز نشان داد كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران كاهش بیشتر قیمت طلا به دنبال ادامه خوشبینی به ساخت واكسنهای كووید ۱۹ و احیای سریعتر از حد انتظار اقتصاد جهانی را پیشبینی كردند.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، این نظرسنجی نشان داد اغلب تحلیل گران وال استریت روند کاهشی قیمت طلا در هفته جاری را پیشبینی می کنند و خوشبینی به افزایش قیمت طلا در بین سرمایه گذاران پایین ۵۰ درصد مانده است.

پیش بینی کاهش قیمت طلا به دنبال شکسته شدن سطوح قیمت کلیدی روی داد. قیمت طلا در ابتدای هفته به پایینترین رکورد چهار ماه اخیر سقوط کرد و به پایین ۱۸۵۰ دلار نزول یافت. روند کاهشی طلا در معاملات آخر هفته ادامه داد و این فلز حمایت در سطح ۱۸۰۰ دلار را شکست. تحلیل گران می گویند حمایت کلیدی بعدی طلا در سطح ۱۷۵۰ دلار قرار دارد.

گارت سولووی، تحلیلگر بازار در اینباره اظهار داشت: گشایش معاملات همچنان قیمت طلا را تحت فشار کاهشی قرار می دهد چونکه سرمایه گذاران از این بازار بعنوان دارایی امن خارج می شوند. زمانی که طلا به حدود ۱۷۵۰ دلار نزول کند، یک کف قیمت پیدا خواهد نمود و از این سطح باردیگر افزوده می شود.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها شش نفر معادل ۴۰ درصد به افزایش قیمت و هشت نفر معادل ۵۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظری نداشت.

در نظرسنجی هفته جاری از سرمایه گذاران، ۱۲۷۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۵۸۵ نفر معادل ۴۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۴۲۴ نفر معادل ۳۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۶۱ نفر معادل ۲۱ درصد نظری نداشتند.

بهای معاملات هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با ۱.۳ درصد کاهش، در ۱۷۸۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۴.۵ درصد سقوط داشت که بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به ۲۵ سپتامبر بود.

از نظر خیلی از تحلیل گران، بزرگترین مانعی که طلا با آن مواجه می باشد، اخبار در ارتباط با ساخت واکسنهای احتمالی کووید ۱۹ است. همزمان با خوشبینی فزاینده سرمایه گذاران به بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی به علت اخبار واکسن، بعضی از تحلیل گران اعلام کردند که پیشبینی کاهش قیمت طلا تحت تأثیر عوامل فصلی بوده است. معمولا بازار طلا در نزدیک ماه دسامبر آرام می شود اما خرید در نزدیک ژانویه افزوده می شود.

اگرچه بدبینی به روند صعودی طلا در فضا غالب شده اما بعضی از تحلیل گران ریزش اخیر قیمتها را فرصت خوبی برای خرید می دانند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود: به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است و ریزش روز جمعه قیمتها به علت حجم اندک معاملات بود چونکه خیلی از معامله گران همچنان در تعطیلات روز شکرگزاری آمریکا بسر می بردند. هیچ دلیل بنیادینی برای ریزش اخیر قیمت طلا وجود ندارد چونکه دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه کاهش پیدا کرده اند و حمایت قوی برای طلا به وجود آورده اند. ایشان در ادامه اضافه کرد: ما شاهد تغییر قابل توجه احساسات سرمایه گذاران بوده ایم که صرفاً بر پایه امیدواری و نه حقیقت بوده است.

آدریان دی، مدیر سرمایه گذاری در شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: انتظار دارد قیمتهای پایینتر را در هفته جاری مشاهده کند چونکه بازار بعد از شکسته شدن میانگین قیمت ۲۰۰ روزه، تمایل به حرکت به سطح قیمت پایینتر دارد.

منبع:

1399/09/08
13:03:13
1178
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو