مسترکار - دنیای خودرو
رزم حسینی:

خرید و ذخیره سازی میوه شب عید در دستور كار است

خرید و ذخیره سازی میوه شب عید در دستور كار است وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه تامین بموقع اقلام و مایحتاج عمومی مردم در شب عید در دستور کار است، اظهار داشت: اقدام های لازم برای تامین میوه شب عید انجام شده، حجم تولید خوب بوده و خرید و ذخیره سازی در همین ارتباط در حال انجام می باشد.


به گزارش روز شنبه ایرنا، "علیرضا رزم حسینی" در جلسه ویدئو کنفرانسی با روسای سازمان های صنعت، معدن وتجارت مناطق ۳ و ۲ کشور، اشاره کرد: امروز از ظرفیت شورای تامین، ابزار و امکانات استانداران باتوجه به حساسیت موضوع های مرتبط و دخیل با معیشت مردم استفاده بهینه شود.
وی با بیان اینکه هیچ نوع افزایش قیمتی در کالاها نداریم، اظهار داشت: چنانچه مورد خاصی نیاز به افزایش قیمت باشد، در ستاد تنظیم بازار بررسی و تصمیم های مقتضی اتخاذ خواهد شد.
رزم حسینی همین طور با اشاره به وظایف وزارت صنعت در زمینه تنظیم بازار، از رؤسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها خواست که با همکاری و محوریت استانداران این مساله ها را دنبال کنند.
استفاده از نظرات تشکل ها و بخش خصوصی
رزم حسینی، همین طور ضمن تاکید بر استفاده از نظرات تشکل ها و بخش خصوصی، از روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها خواست که همکاری با اتاق های بازرگانی، اصناف اتحادیه ها و بازاریان برای تنظیم بازار با محوریت استانداران را در دستور کار داشته باشند.
وی همین طور باتوجه به تشکیل شوراهای تخصصی در وزارت صنعت، اظهار داشت: از ظرفیت این شوراها همچون شورای بازرگانی داخلی و شورای صنایع معدنی و معدن در استانها استفاده گردد.
ضرورت پیگیری ورود کالا به کشور و ترخیص فوری توسط واردکنندگان
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری ورود کالا به کشور و ترخیص فوری توسط واردکنندگان، اضافه کرد: رؤسای سازمان های صنعت در استانها، لیست واردکنندگانی که تعهدات ارزی دارند، مورد رصد قرار دهند و در رابطه با تسویه حساب ارزی آنها یا واردات کالا از طرف آنها پیگیری های لازم را انجام دهند.
رزم حسینی با اشاره به ابلاغیه های جدید صادراتی، اشاره کرد: بنابر ابلاغ مصوبه های جدید ستاد اقتصادی دولت، رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان و بازگشت ارز در تجارت خارجی تسهیل شد.
وی توضیح داد: استفاده از ارز متقاضی و ارز اشخاص، رفع تعهدات ارزی بوسیله واردات در مقابل صادرات یا عرضه در نیما باید در استانها مورد رصد قرارگیرد.
این مقام مسوول تصریح کرد: مردم باید در رابطه با وضعیت کشور و همین طور اقدام های انجام شده از طرف مسئولان در وضعیت حساس کنونی اقناع شوند تا رسانه های معاند و دشمنان نتوانند ضد کشور هجمه تبلیغاتی وارد کنند.
وی ضمن تاکید بر ضرورت حضور مسئولان در رسانه ها، اظهار داشت: اطلاع رسانی عملکردها باید درست و بموقع صورت گیرد، مردم چنانچه از مسئولان صداقت ببینند، امیدوار می شوند و همراهی می کنند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بر طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، مسئولیت ذخیره سازی و تنظیم بازار میوه شب عید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد. بر این اساس، این وزارتخانه مسئولیت دارد با ذخیره سازی بموقع از افزایش قیمت میوه ها توسط واسطه ها در شب عید جلوگیری به عمل آورد.


1399/10/07
12:07:54
1055
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو