مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان بازرسی كل كشور

اغماضی در مبارزه با رانت خواری و فساد نخواهیم داشت

اغماضی در مبارزه با رانت خواری و فساد نخواهیم داشت رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: از مدیران شجاع، پاکدست و ریسک پذیر برای اتخاذ تصمیم سریع در این برهه حساس حمایت خواهیم کرد و در مبارزه با رانت خواری و مقابله با فساد هچ گونه اغماضی نخواهیم داشت.


به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، « حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان» بعد از اختتام نشست با «وزیر صنعت، معدن و تجارت» در جمع خبرنگاران اضافه کرد: وزارت صمت مسئولیت های سنگینی به خصوص در این شرایط سخت همچون تنظیم بازار، مبارزه با گرانفروشی و تامین اقلام و مایحتاج عمومی مردم بر عهده دارد که تحقق همه اهداف و برنامه ها با هماهنگی دستگاه های ذیربط امکان پذیر است.
وی بر هم افزایی و هماهنگی همه بخش های مختلف در رابطه با وزارت صمت برای تامین معیشت مردم در وضعیت سخت اقتصادی اصرار کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور هدف از تصمیم جدید شورای رقابت را نزدیک شدن قیمت ها به قیمت واقعی بازار دانست و اظهار داشت: این تصمیم البته باید مورد نظارت قرار بگیرد که به افزایش قیمت منجر نشود.
حجت الاسلام درویشیان همین طور ارائه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس را سبب حذف دلالان و کاهش رانت خواری دانست و از همه دستگاه های ذیربط خواست که در این بخش همکاریهای لازم را داشته باشند.
تکمیل سامانه های الکترونیکی برای ایجاد شفافیت و کاهش فساد
وی راه اندازی و تکمیل سامانه های الکترونیکی را برای ایجاد شفافیت مورد تاکید همه مسئولان نظام و دولت دانست و اظهار داشت: دستگاهها به تکالیف خود در این بخش باید عمل کنند تا با تحقق دولت الکترونیک شفاف سازی ایجاد شود و با ایجاد شفافیت فساد کم شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در وزارت صمت، حمایت این سازمان از برنامه های وزارت صمت در مبارزه با فساد، برخورد با دلالان و حذف رانت خواری از بازار فولاد و خودرو را اعلام نمود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در نشست با علیرضا رزم حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت»، اضافه کرد: با تمام وجود در کنار وزارت صمت برای پیگیری حقوق مردم و برخورد با سودجویان در این شرایط سخت اقتصادی هستیم.
ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده های تنظیم بازار توسط تعزیرات
وی با اعلان اینکه نظارت ها بر بازار باید خروجی محور و نتیجه گرا باشد، اظهار داشت: قوانین باید بازدارندگی لازم را درباب مبارزه با گرانفروشی داشته باشند و رسیدگی تعزیرات به پرونده های تنظیم بازار باید تسریع یابد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر هماهنگی بخش های مهم اقتصادی برای عبور از شرایط سخت اصرار کرد و اضافه کرد: بااینکه برخی مشکلات ناشی از تحریم هاست اما به همت تولیدکنندگان، همراهی دولت و حاکمیت افزایش تولید را در همین شرایط سخت داشته ایم که نشانگر عزم، اراده و هماهنگی همه ارکان است.
درویشیان با تاکید بر اینکه این شرایط سخت اقتصادی مدیران جسور را می طلبد، اظهار داشت: تصمیم های جدید ستاد اقتصادی دولت درباب رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و تسریع در ترخیص کالاها از گمرکات، نمونه هایی از تصمیم های جسورانه بوده است.


1399/10/13
13:41:22
987
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو