مسترکار - دنیای خودرو
استاندار عنوان كرد:

امكان برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان مركزی به شرط رعایت كامل پروتكل ها

امكان برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان مركزی به شرط رعایت كامل پروتكل ها به گزارش مستر کار مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: در صورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی منعی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی وجود ندارد.


سید علی آقازاده بیستم دیماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی اظهار نمود: تمام تلاش ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، بر دو مساله حفظ سلامت مردم و کاهش بیماری و بازگشت روند اقتصادی و طبیعی فعالیتهای جامعه متمرکز بوده است و در طول یک سال گذشته نه تنها اجازه تعطیلی هیچ کارخانه ای را ندادیم، بلکه حمایت کردیم که این صنایع در شرایط کرونایی فعال باشند.
وی ضمن اشاره به اختلال در روند کاری اصناف، اظهار داشت: تلاش ما در این ستاد بازگشت صنوف به شرایط عادی بوده است، استان مرکزی هم اکنون در مقایسه با سه ماه پیش وضعیت بهتری دارد که حاصل فعالیت خوب ستاد و همکاری مناسب مردم و کادر درمان و... بوده است و شرایط مهیاست که با ادامه این همکاری بتوانیم اصناف را به حالت طبیعی بازگردانیم.
آقازاده با اشاره به اینکه اصناف برای تأمین معیشت خود باید هر روز کار کنند و باید تلاش داشته باشیم با ادامه این همکاری، شرایط آینده بهتر از امروز باشد، اظهار داشت: در کنار حفظ جان و سلامت مردم و ایجاد امنیت برای کادر درمان باید تلاش نماییم که فعالیتهای صنفی و اقتصادی و تجاری مردم ادامه یابد.
وی اظهار نمود: شرایط اقتصادی کشور بگونه ای نبود که از این اصناف حمایت قاطع داشته باشیم، اما لازم است که همه اعضای ستاد در استان تلاش کنند که در کنار حفظ و ارتقای این روند مطلوب، نگاه جدی به فعالیتهای اقتصاد مردم و کسبه وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از یک سو گفته می شود نمایشگاه با چه شرایطی باز شود، اما از طرفی شاهد برگزاری مراسمات و تجمعات در کشور هستیم که برخی مقامات هم در این تجمعات حاضر می شوند.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ۱۰۰ فوتی هم برای کشور زیاد است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر رعایت کامل پروتکل ها تاکید داشتند و مسؤلان باید به این امر توجه داشته باشند. ما مراسم های مذهبی را با جمعیت کم مدیریت کردیم، اما برخی مراسم هایی که پرتجمع برگزار می گردد امکان دارد مبتلا شدن را افزایش دهد. هر حرکتی که منجر به طغیان مجدد بیماری شود را قبول نداریم و همه مسؤلان و مردم باید این مساله را رعایت نمایند، باید تلاش نماییم اگر مسؤلان قصد سفر استانی دارند، در صورت لزوم انجام گیرد، در غیر این صورت بعد از بهبود شرایط، سفرها صورت گیرد.
وی خطاب به فرمانداران اظهار داشت: استان مرکزی جزو نخستین استان هایی بود که طرح شهید سلیمانی را در محلات با محوریت خانواده ها به انجام رساند و موفقیت قابل توجهی در این حوزه بدست آمد. فرمانداران مکلفند با هماهنگی سپاه و دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت، تمام تلاش خویش را بر اجرای بهتر این طرح مصروف کنند؛ چونکه این طرح کمک می نماید در آینده شرایط بهتری را شاهد باشند و جلسات ستاد را با محوریت این طرح ادامه دهند. این طرح محدود به زمان خاصی نیست و ادامه دارد و اگر شهرستانی جلسات آن را برگزار نمی کند حتما تذکرات لازم داده می شود.
استاندار مرکزی در مورد برگزاری نمایشگاه در استان اظهار داشت: فروش در نمایشگاه سبب ایجاد تجمع شده و احتمال گستردگی بیماری را به دنبال خواهد داشت، از طرفی صنوف هم از برگزاری نمایشگاه گلایه مند می شوند چونکه در دو ماه پایانی سال درصدد جبران خسارات وارده در یکسال اخیر هستند و برگزاری نمایشگاه امکان دارد این فرصت را از آنان بگیرد.
آقازاده اظهار داشت: باید ۳۴ نمایشگاه در طول یک سال گذشته برگزار می شد، اما به علت شرایط کرونایی برگزاری نمایشگاه ها ممکن نشد و حتی اصناف هم در این راستا متضرر شدند، اما اگر نمایشگاه تخصصی با رعایت پروتکل ها و با نیم نگاهی به شرایط کنونی برگزار گردد و تمام موارد ابلاغی رعایت شود، منعی ندارد ولی با عنایت به این که فروش نمایشگاهی سبب تجمع و تراکم جمعیت می شود، افراد باید برپایه ظرفیت سالن به نمایشگاه وارد شوند.
منبع:

1399/10/20
13:52:27
941
0.0 از 5
تگهای خبر: امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو