مسترکار - دنیای خودرو

صحا و دانشگاه آزاد در زمینه پشتیبانی از شركتهای فناور همكاری می كنند

صحا و دانشگاه آزاد در زمینه پشتیبانی از شركتهای فناور همكاری می كنند به گزارش مستر کار با امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت مادر تخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته کشور (صحا) و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، فصل جدیدی از همکاریهای بین این دو مجموعه درمورد پشتیبانی از شرکتهای فناور و دانش بنیان و رفع مشکلات نقدینگی آنها شروع شد.


به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، این تفاهم نامه همکاری بین "دهقانی فیروزآبادی" معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیات مدیره شرکت مادرتحصصی صندوق حمایت صنایع پیشرفته به امضا رسید.
"شهیاد آبنار" عضو هیات مدیره صحا درباره مفاد این تفاهمنامه اظهار داشت: در چارچوب این تفاهم نامه، عرضه خدمات بین صندوق و دانشگاه آزاد در بخش های مختلف تسهیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد مجموعه ای نوپاست، شرایط برای تعامل و هم افزایی با صندوق حمایت ازصنایع پیشرفته مهیاست و با عنایت به این که بعضی از شرکتهای دانش بنیان و فناور بعد از تشکیل و بلوغ، تمایل به خروج از دانشگاه و پیوستن به صنعت دارند، ما می توانیم این فضا را برای آنها فراهم نماییم.
آبنار افزود: علاوه بر تسهیلات و ضمانت نامه، صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته، ارزیابی طرح ها و خدمات کارشناسی را هم در دستور کار دارد که این مهم از راه بدنه توانمند در حوزه کارشناسی انجام می شود.
این عضو هیات مدیره صحا با بیان اینکه بدنه کارشناسی ما نیازمند برخی افراد و شرکتهای توانمند است، خاطرنشان کرد: برای رفع این نیاز ما می توانیم از ظرفیت های دانشگاه آزاد بهره بگیریم و در چارچوب این تفاهمنامه خدماتی به دانشگاه در حوزه ارزیابی و کارشناسی عرضه دهیم.
آبنار، با ابراز خرسندی از تشکیل صندوق فناوری و پژوهش دانشگاه آزاد تصریح کرد: می توان با تعریف و ایجاد خط کارگزاری برای صندوق در چارچوب قرارداد، شرکتهای دانش بنیان را که عمده مشکل آنها بحث نقدینگی است، تحت پوشش قرار داد.
"مهدی فرنیان" عضو هیات مدیره و مدیر اداری و مالی صحا هم در این نشست ضمن اشاره به خدمات قابل عرضه این شرکت برای خدمت به مجموعه های فناور دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: در حوزه ارزیابی طرح ها می توان از ظرفیت نیروهای توانمند دانشگاه آزاد در بدنه کارشناسی طرح ها بهره برد و این آمادگی وجود دارد تا اساتید و نیروهای دانشگاه با صندوق وارد تعامل شوند.
دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هم امضای تفاهم نامه همکاری را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: طی یک سال و نیم گذشته از طریق اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری این دانشگاه، بر این اعتقاد بوده و هستیم که دانشگاه ها باید وارد نسل سوم کارآفرینی شوند و با تعامل سازنده با مجموعه هایی مثل شرکت مادرتخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته امیدواریم این مسئله سرعت بیشتری به خود بگیرد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، پیش تر مدیرعامل صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) اعلام نمود: در ۹ ماهه سال جاری یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب داشتیم که به ۵۷ شرکت پرداخت شده یا در مراحل پرداخت است.
حمایت مالی و اعتباری از بخش خصوصی و تعاونی در زمینه تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با اعطای تسهیلات مالی با نرخ ترجیحی، صدور انواع ضمانت نامه، سرمایه گذاری خطرپذیر غیرمستقیم و عرضه خدمات کارشناسی، همچون خدمات این صندوق است.منبع:

1399/10/22
13:23:34
981
0.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تور , خدمات , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو